REKLAMA

Profesor odwiedzi Wambierzyce

Kolejne spotkanie autorskie za pasem. Tym razem o nowej książce opowie prof. Stanisław Nicieja, który 7 grudnia odwiedzi filię radkowskiej biblioteki w Wambierzycach.

„Adoptowane dziecko Lwowa. O kresach dawnej Rzeczpospolitej wie wszystko. Kocha je i rozumie. Umie przy tym pisać mądrze, barwnie i z powabem”. Tak o profesorze pisał Jerzy Janicki.
Profesor Stanisław Nicieja to polski historyk i historyk sztuki XIX i XX wieku. Profesor nauk humanistycznych, były rektor opolskiego uniwersytetu i senator V kadencji. Człowiek, który umiłował Kresy. Laureat wielu nagród i odznaczeń. M.in. w 2005 r., został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a ponad dekadę wcześniej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Współautor sześciu filmów dokumentalnych o Lwowie m.in. Orlęta Lwowskie, Snem wiecznym we Lwowie, Zadwórze – polskie Termopile. Na swoim koncie ma wiele publikacji takich jak: „Twierdze kresowe Rzeczypospolitej. Historia, legendy, biografie”, „Kresowe Trójmiasto. Truskawiec-Drohobycz-Borysław”, „ Tam gdzie lwowskie śpią Orlęta” czy „Łyczaków – dzielnica za Styksem”. Teraz w ręce czytelników oddaje kolejną książkę „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”. I to właśnie m.in. o niej opowie podczas spotkania w Wambierzycach, na które zapraszamy 7 grudnia o godz. 16:30.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Profesor odwiedzi Wambierzyce

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×