REKLAMA

Rok Olgi Tokarczuk

Rok 2020 w Nowej Rudzie jest Rokiem Olgi Tokarczuk.

Olga Tokarczuk jest już Honorowym Obywatelem Nowej Rudy. Jednak w związku z otrzymaniem literackiej nagrody Nobla nasi radni postanowili jeszcze bardziej uhonorować pisarkę i podkreślić jej zasługi i wartość dla miasta ustanawiając rok 2020 Rokiem Olgi Tokarczuk. Swoją decyzję radni argumentowali tym, że dla społeczności lokalnej przyznanie nagrody Nobla w dziedzinie literatury jest o tyle znaczącym wydarzeniem, że Olga Tokarczuk od wielu lat jest osobą związaną z naszym miastem, a w uznaniu jej zasług dla literatury i promocji miasta nadano jej w 2009 r. tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Od tego czasu noblistka aktywnie uczestniczy w projektach kulturalnych realizowanych w mieście (Festiwal Góry Literatury). Ustanowienie roku 2020 Rokiem Olgi Tokarczuk ma być swoistym uhonorowaniem jej działalności przez nasz samorząd, a także okazją do promowania jej twórczości.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Rok Olgi Tokarczuk

Obrazek użytkownika kaderon
  • kaderon
  • 24-02-2020

Moim zdaniem jest znakomita i każdy powinien to przeczytać - virtualo.pl/autor/olga-tokarczuk-a47712/ Fajna, ciekawa, wciągająca, mocna treść, szczególnie w przypadku Bieguni. Ale 3-4 inne pozycje również zrobiły na mnie mega wrażenie. A na was?

foto ilustracyjne
pixabay.com

Czy dojdzie do budowy ścieżki rowerowej po pasie granicznym na trasie Radków-Tłumaczów - Krajanów – Bartnica?

Budowa kopalni w Ścinawce Śr. nabiera tempa pomimo, że Andrzej Zibrow nie ustępuje. Pierwsi górnicy już deklarują chęć zejścia pod ziemię. Inwestor zaś pierwsze tony węgla chce wydobyć jeszcze przed tegoroczną Barbórką. Czy się uda? O tym m.in. rozmawiamy z Dariuszem Wojciechowskim, prezesem spółki Nexano Minerals, która buduje kopalnię w Ścinawce Śr.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×