REKLAMA

Rok Olgi Tokarczuk

Rok 2020 w Nowej Rudzie jest Rokiem Olgi Tokarczuk.

Olga Tokarczuk jest już Honorowym Obywatelem Nowej Rudy. Jednak w związku z otrzymaniem literackiej nagrody Nobla nasi radni postanowili jeszcze bardziej uhonorować pisarkę i podkreślić jej zasługi i wartość dla miasta ustanawiając rok 2020 Rokiem Olgi Tokarczuk. Swoją decyzję radni argumentowali tym, że dla społeczności lokalnej przyznanie nagrody Nobla w dziedzinie literatury jest o tyle znaczącym wydarzeniem, że Olga Tokarczuk od wielu lat jest osobą związaną z naszym miastem, a w uznaniu jej zasług dla literatury i promocji miasta nadano jej w 2009 r. tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Od tego czasu noblistka aktywnie uczestniczy w projektach kulturalnych realizowanych w mieście (Festiwal Góry Literatury). Ustanowienie roku 2020 Rokiem Olgi Tokarczuk ma być swoistym uhonorowaniem jej działalności przez nasz samorząd, a także okazją do promowania jej twórczości.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rok Olgi Tokarczuk

foto: pixabay.com

Media informują, że Polacy zaczynają chorować na sepsę. Z kolei kłodzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna uspokaja: my na razie nie chorujemy.

foto: pixabay.com

Ludzie nie chodźcie na pokazy - grzmi Danuta Łącz, prezes noworudzkiego oddziału Federacji Konsumentów. Wizyta na takim pokazie może nas kosztować grube tysiące złotych.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×