REKLAMA

Rok Olgi Tokarczuk

Rok 2020 w Nowej Rudzie jest Rokiem Olgi Tokarczuk.

Olga Tokarczuk jest już Honorowym Obywatelem Nowej Rudy. Jednak w związku z otrzymaniem literackiej nagrody Nobla nasi radni postanowili jeszcze bardziej uhonorować pisarkę i podkreślić jej zasługi i wartość dla miasta ustanawiając rok 2020 Rokiem Olgi Tokarczuk. Swoją decyzję radni argumentowali tym, że dla społeczności lokalnej przyznanie nagrody Nobla w dziedzinie literatury jest o tyle znaczącym wydarzeniem, że Olga Tokarczuk od wielu lat jest osobą związaną z naszym miastem, a w uznaniu jej zasług dla literatury i promocji miasta nadano jej w 2009 r. tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Od tego czasu noblistka aktywnie uczestniczy w projektach kulturalnych realizowanych w mieście (Festiwal Góry Literatury). Ustanowienie roku 2020 Rokiem Olgi Tokarczuk ma być swoistym uhonorowaniem jej działalności przez nasz samorząd, a także okazją do promowania jej twórczości.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Rok Olgi Tokarczuk

Obrazek użytkownika kaderon
  • kaderon
  • 24-02-2020

Moim zdaniem jest znakomita i każdy powinien to przeczytać - virtualo.pl/autor/olga-tokarczuk-a47712/ Fajna, ciekawa, wciągająca, mocna treść, szczególnie w przypadku Bieguni. Ale 3-4 inne pozycje również zrobiły na mnie mega wrażenie. A na was?

Fot. KPRM

Powiat Kłodzki. Od 28 grudnia o 17 stycznia zostały wprowadzone w Polsce obostrzenia w związku z epidemią COVID-19. Później przedłużono je do 30 stycznia. Podczas konferencji, jaka odbyła się w czwartek, 28 stycznia Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że ponownie będą mogły powrócić galerie handlowe oraz galerie sztuki i muzea. Nadal w tych miejscach będzie obowiązywał reżim sanitarny. Od 1 lutego zostaną zniesione także godziny dla seniorów.

Fot. PKS Kłodzko

Kłodzko. PKS wprowadza nowy rozkład jazdy. Sprawdź, gdzie pojedziesz autobusem

Fot. Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika

Lądek-Zdrój. W najbliższy czwartek, 28 stycznia o godzinie 12.00 przed ratuszem odbędzie się pokojowy protest przedsiębiorców i mieszkańców Gminy Lądek Zdrój przeciwko polityce władz wobec branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×