REKLAMA

Rok Olgi Tokarczuk

Rok 2020 w Nowej Rudzie jest Rokiem Olgi Tokarczuk.

Olga Tokarczuk jest już Honorowym Obywatelem Nowej Rudy. Jednak w związku z otrzymaniem literackiej nagrody Nobla nasi radni postanowili jeszcze bardziej uhonorować pisarkę i podkreślić jej zasługi i wartość dla miasta ustanawiając rok 2020 Rokiem Olgi Tokarczuk. Swoją decyzję radni argumentowali tym, że dla społeczności lokalnej przyznanie nagrody Nobla w dziedzinie literatury jest o tyle znaczącym wydarzeniem, że Olga Tokarczuk od wielu lat jest osobą związaną z naszym miastem, a w uznaniu jej zasług dla literatury i promocji miasta nadano jej w 2009 r. tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Od tego czasu noblistka aktywnie uczestniczy w projektach kulturalnych realizowanych w mieście (Festiwal Góry Literatury). Ustanowienie roku 2020 Rokiem Olgi Tokarczuk ma być swoistym uhonorowaniem jej działalności przez nasz samorząd, a także okazją do promowania jej twórczości.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Rok Olgi Tokarczuk

Obrazek użytkownika kaderon
  • kaderon
  • 24-02-2020

Moim zdaniem jest znakomita i każdy powinien to przeczytać - virtualo.pl/autor/olga-tokarczuk-a47712/ Fajna, ciekawa, wciągająca, mocna treść, szczególnie w przypadku Bieguni. Ale 3-4 inne pozycje również zrobiły na mnie mega wrażenie. A na was?

Fot. Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój: Mur w Stawie Zdrojowym będzie trzeba zburzyć i wykonać od nowa. Dlaczego? VIDEO

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Kłodzko: Dokument pokontrolny w sprawie funkcjonowania rodziny zmarłej Hani będzie liczył ok. 600 stron...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×