REKLAMA

Na razie jej nie przejmie

Wójt Mierzejewska nie może przejąć remizy w Dzikowcu. Tak zdecydował sąd.

Pod koniec roku Sąd Rejonowy w Kłodzku zabronił wójt przejmowania remizy strażackiej w Dzikowcu. Przynajmniej na razie. Dokonano tzw. zabezpieczenia do czasu szczegółowego wyjaśnienia sprawy po tym jak wójt wypowiedziała umowę najmu remizy miejscowej jednostce OSP. - Sąd uznał, że wniosek o zabezpieczenie jest uzasadniony, a brak zabezpieczenia roszczenia poprzez wstrzymanie wypowiedzenia umowy użyczenia, spowoduje obowiązek zwrotu budynku remizy, w którym znajduje się sprzęt ratunkowo-gaśniczy, należący do OSP, co spowoduje brak możliwości działania OSP jako jednostki ratunkowo-gaśniczej - tłumaczy Marzena Rusin Gielniewska, sędzia Sądu Okręgowego w Świdnicy. Przypomnijmy: W październiku ubiegłego roku wójt Mierzejewska wypowiedziała umowę użyczenia remizy i dała druhom z OSP w Dzikowcu dwa tygodnie na jej opuszczenie. Argumentować jak mówił nam wówczas radny powiatowy Sławomir Karwowski miała to tym, że straż nie działa. - Argument jest taki, że straż nie działa. Zrozumiałbym gdyby pani wójt zrobiła to wobec wszystkich straży ochotniczych, które nie działają. Ale nie, wyrzuca się tylko Dzikowiec, który tak naprawdę działa. Choć jednostka była torpedowana przez wójtową, która nie zatrudniała kierowców. No to jak ma straż wyjechać jak nie ma kierowców? - grzmiał wówczas Sławomir Karwowski, który przypominał też, że OSP w Dzikowcu jako stowarzyszenie prowadzi również szkołę i przedszkole. Tymczasem wójt chce przejąć remizę od OSP Dzikowiec, z którą jej nie po drodze, aby móc ją przekazać nowej jednostce OSP, jaka od wielu miesięcy tworzy się we wsi, a jej działacze sprzyjają Mierzejewskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Na razie jej nie przejmie

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×