REKLAMA

Krystyna Śliwińska komentuje Strajk Kobiet: burdy i awantury uliczne

Krystyna Śliwińska skomentowała Strajk Kobiet: burdy i awantury uliczne

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

Krystyna Śliwińska w imieniu radnych z PiS, kilka dni temu wydała oświadczenie w sprawie Strajku Kobiet w powiecie kłodzkim. W oświadczeniu padają słowa krytyki w stronę protestów przeprowadzonych w ramach strajku. Znamy już oficjalną odpowiedź radnych powiatu i starosty Macieja Awiżenia. 

 

Burdy i awantury uliczne

Nie jest to pierwsze tego typu oświadczenie. Już wcześniej wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji był kością niezgody. Zarówno wśród radnych powiatu, miasta jak i sejmiku województwa dolnośląskiego. Co jakiś czas pojawiały się oświadczenia wyrażające całkowicie skrajne stanowiska na ten temat. Jednak teraz przesłanie dotyczy bezpośrednio Strajku Kobiet. - Od kilkunastu dni jesteśmy świadkami bezprecedensowych burd i awantur ulicznych, organizowanych pod hasłem Strajk Kobiet i pod pretekstem obrony praw kobiet. Tymczasem organizatorki strajku nie kryją się z prawdziwymi zamiarami i celem, w jakim wyprowadzają ludzi, szczególnie młodych, na ulice, tj w celu obalenia rządu - zaznacza Krystyna Śliwińska. 

Policja wzywa uczestników strajku na przesłuchania - kliknij tutaj, aby przeczytać artykuł

 

Nowa Ruda przelała czarę goryczy

W oświadczeniu Krystyna Śliwińska zwraca szczególną uwagę na protest, który odbył się w Nowej Rudzie. - Nasz powiat także wpisał się w mapę tych niespotykanych dotąd ze względu na skalę wulgarności i ordynarnego języka uczestników zgromadzeń, a szczegóIny wydźwięk miała demonstracja 30 października w Nowej Rudzie, która zgromadziła zwłaszcza młodzież licealną ale także dzieci. Skandowane wulgarne hasła, ordynarne, knajackie treści na kartonowych tablicach, napisy będące groźbami, to obraz Strajku Kobiet. Młodzież trzeba wychowywać, a nie demoralizować - podsumowuje Śliwińska. 

 

Podłoże polityczne

Radna nie szczędziła także słów krytyki wobec polityków opozycji. Monikę Wielichowską, posłankę na sejm RP, nazwała twarzą demonstracji. Zaznaczyła także obecność na proteście w Nowej Rudzie wicestarościny powiatu kłodzkiego, Małgorzaty Jędrzejewskiej Skrzypczyk. -  To niebywałe, naganne i niepojęte, by swoją obecnością legitymizować skandaliczne zachowanie uczestników, a wręcz do nich zachęcać - grzmi Śliwińska.

Pod oświadczeniem podpisali się: 

Przewodnicząca Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość rady powiatu kłodzkiego Krystyna Śliwińska

Poseł na sejm RP Michał Dworczyk

Poseł na sejm RP Marcin Gwóźdź

Senator Aleksander Szwed

Radny sejmiku dolnośląskiego Jerzy Dec

Radni powiatu kłodzkiego: Joanna Walaszczyk, Mariusz Borcz, Józef Kołt

Przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość Rady Miasta Nowa Ruda Artur Turański 

Radny Dawid Jędrzejewski 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć odpowiedź radnych i starosty Macieja Awiżenia

Artykuły powiązane

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Krystyna Śliwińska komentuje Strajk Kobiet: burdy i awantury uliczne

Obrazek użytkownika Opel
  • Opel
  • 30-11-2020

Bardzo dobrze zrobiła Pani Radna Śliwińska wreszcie ktoś wygarnął tej rozwrzeszczanej chołocie i tym urzędasom nie mówiąc już o gwieżdzie Wielichowskiej.
Obrazek użytkownika rr
  • rr
  • 01-12-2020

Witamy ( krolowa zycia ) ,bo trzeba przyzac w zyciu poslanka sie ustawila dobrze !
Obrazek użytkownika Kik
  • Kik
  • 03-12-2020

e=teraz do kazdego zdjecia prezy pazury jak kot, zeby bylo widac , ze czyste
Obrazek użytkownika sino
  • sino
  • 07-01-2021

Wielichowska jest zerem jak wrzeszczące psychopatki roznoszące kovid 19 na ulicach miast z faszystowską błyskawicą na maskach.

Fot. KPP Kłodzko

Zerwał i podpalił flagę. Jak wytłumaczył to co zrobił?

Fot. Pixabay

Powiat Kłodzki. Jakie mogą być niepożądane skutki przyjęcia szczepionki na koronawirusa i kto ma je już za sobą?

Fot. Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika

Lądek-Zdrój. W najbliższy czwartek, 28 stycznia o godzinie 12.00 przed ratuszem odbędzie się pokojowy protest przedsiębiorców i mieszkańców Gminy Lądek Zdrój przeciwko polityce władz wobec branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×