REKLAMA

Chcą pracować na kopalni

foto: dolny-slask.org.pl (polska-org.pl)

Jest ogromne zainteresowanie pracą w kopalni, jaka ma powstać w Ścinawce Śr. - przyznaje Dariusz Wojciechowski, prezes firmy Nexano Minerals, która wkrótce chce rozpocząć wydobycie węgla kamiennego w samym sercu wsi.

Jeszcze w tym roku firma planuje uruchomić swoje biuro w Ścinawce Śr. Będzie się mieściło w dawnej siedzibie punktu Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Mickiewicza. - Dokładnej daty jego otwarcia jeszcze nie podam. Sądzę jednak, że do końca listopada je otworzymy. Może nie będzie ono jeszcze otwarte codziennie, ale już dziś widzimy, że jest potrzebne - mówi nam Dariusz Wojciechowski, prezes Nexano Minerals. - Codziennie odbieram bardzo dużo telefonów od osób zainteresowanych pracą. Ludzie pytają, kiedy otwieramy i kiedy będzie można do nas składać podania o przyjęcie do pracy. Sądzę, że w połowie grudnia, przed świętami, będziemy mogli już powiedzieć coś więcej o zatrudnieniu - dodaje.
Prawdziwa kopalnia
W samej kopalni ma być zatrudnionych blisko 200 górników. Drugie tyle, jak mówi Wojciechowski, będą stanowić pozostali pracownicy. Przypomnijmy. Firma Nexano Minerals z Katowic otrzymała koncesję na wydobycie węgla kamiennego ze złoża położonego w Ścinawce Śr. (teren poniżej dworca kolejowego i tartaku). Obszar wydobycia ma obejmować powierzchnię 0,44 km kw. W projekcie zagospodarowania złoża ustalono zasoby występującego tam węgla kamiennego na 320 tys. ton. Koncesja została udzielona do 31 grudnia 2025 r. Firma Nexano według koncesji, powinna rozpocząć wydobycie węgla nie później jak 12 miesięcy od daty jej wydania, czyli w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Chcą pracować na kopalni

Obrazek użytkownika jan
  • jan
  • 28-10-2018

Następna kopalnia.320tys. ton to kopalnia nowa ruda w 90 dni wydobywała.Czyżby nowe dotacje i nowy kit.

foto: pixabay.com

25 stycznia doszło do śmierci w pijalni piwa przy ul. Armii Krajowej w centrum Nowej Rudy. Pomimo to nadal nie ma wyników sekcji zwłok, a tym samym odpowiedzi na pytanie, co się wydarzyło.

foto: pixabay.com

W kuchennej szafce schował 2 kg amfetaminy o wartości ok. 80 tys. zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×