REKLAMA

Ratowanie po raz piętnasty

Pokaz ratowniczo-gaśniczy podczas ubiegłorocznej edycji Turnieju.

Pokaz ratowniczo-gaśniczy podczas ubiegłorocznej edycji Turnieju.

Jubileuszowa 15. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” już 22 maja. Rejestracja trwa, a wolnych miejsc coraz mniej.

Jest taki jeden dzień w roku, gdy Nowa Ruda staje się prawdziwą stolicą polskiego ratownictwa. Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej co roku organizuje Turniej, w którym biorą udział drużyny ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
- Naszą misją jest promowanie najwyższych wartości i zasad udzielania pierwszej pomocy. Cieszę się, że już ponad 2 000 osób sprawdziło i wzbogaciło swoją wiedzę z ratowania ludzkiego życia – mówi Julian Golak, główny organizator wydarzenia i dodaje, że jak co roku zainteresowanie jest ogromne. Na Turniej zapisały się szkoły z całej Polski. Na uwagę zwraca zaangażowanie wolontariuszy. - Zgłaszają się zarówno młodzi, jak i dorośli, którzy chcą włączyć się w organizację naszego przedsięwzięcia – mówi Golak. Organizatorzy spodziewają się udziału nawet 80 drużyn, które do rywalizacji przygotowują się wraz ze swoimi nauczycielami.

Turniej składa się z dwóch części. Podczas pierwszej sprawdzana jest wiedza teoretyczna uczestników. W drugiej odsłonie Komisja Konkursowa ocenia praktyczne umiejętności ratowania ludzkiego życia przez młodzież biorącą udział w Turnieju. Na tej podstawie przyznawane są nagrody w trzech kategoriach „najlepsza szkoła gimnazjalna”, „najlepsza szkoła ponadgimnazjalna oraz „najlepszy uczestnik”. W ubiegłych latach były to m.in. wyjazdy do Brukseli, Strasburga i Pragi, a także specjalistyczne szkolenie z zakresu ratownictwa górskiego.

W przerwie pokaz swoich umiejętności zaprezentuje pogotowie ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy oraz straż pożarna. W tym roku uczestnicy zobaczą również w jaki sposób funkcjonuje innowacyjna technologia KeyHelp, dzięki której możliwe jest odnajdywanie za pomocą dronów osób zaginionych.

Turniej odbędzie się 22 maja w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie-Słupcu. Rejestracja szkół, która odbywa się online, zakończy się 18 maja, ale organizatorzy zachęcają do jak najszybszych zapisów – liczba miejsc jest ograniczona i z dnia na dzień jest ich coraz mniej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ratowanie po raz piętnasty

Podpalał wiaty przystankowe oraz pojemniki na śmieci. Został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 90 miesięcy. O tym, jaki ostatecznie los go spotka zdecyduje sąd.

 

Wiele tygodni poczekamy, aby Noworudzkie Usługi Komunalne opróżniły nasze przydomowe szambo. Dlaczego tak długo?
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×