REKLAMA

Golak wiceprzewodniczącym Sejmiku

Julian Golak został wybrany wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Poparli go zarówno radni Platformy Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas czwartkowej sesji radni województwa wybrali nowego wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Juliana Golaka rekomendowanego przez klub Platformy Obywatelskiej poparło aż 32 spośród 35 głosujących.

Sejmik wybiera ze swego grona Przewodniczącego oraz trzech Wiceprzewodniczących bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Sejmiku w głosowaniu tajnym. Funkcję przewodniczącego pełni Paweł Wróblewski, a wiceprzewodniczącymi oprócz Golaka są Kazimierz Huk i Krzysztof Skóra.

 

 

Zgodnie z decyzją radnych zostałem właśnie wybrany wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Serdecznie dziękuję za zaufanie.

Posted by Julian Golak on 26 listopada 2015

 

Julian Golak urodził się w Nowej Rudzie. W okresie sierpnia 1980 był jednym z organizatorów strajku w swoim zakładzie pracy, następnie został delegatem do Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego we Wrocławiu. Uczestniczył w tworzeniu struktur "Solidarności" branży poligraficznej, zasiadał w jej władzach krajowych. Po wprowadzeniu stanu wojennego organizował trzy akcje protestacyjne w Zakładach Graficznych Poczty i Telekomunikacji. Ostatecznie został aresztowany i zwolniony z pracy. Zajmował się dystrybucją wydawnictw drugiego obiegu, wydawaniem nielegalnych czasopism (m.in. periodyku "Żółw"). jednocześnie działał w duszpasterstwach ludzi pracy i akademickim. W 1989 organizował lokalny Komitet Obywatelski.

Od 1990 do 1994 roku był Przewodniczącym Rady Miejskiej w Nowej Rudzie. Od 1992- 1994 roku pracował jako radny Sejmiku Samorządowego Województwa Wałbrzyskiego, gdzie pełnił również funkcję przewodniczącego komisji ochrony środowiska i był pełnomocnikiem Sejmiku ds. współpracy z Czechami. Następnie w latach 1998- 2002 przewodniczył największej na Dolnym Śląsku Radzie Powiatu Kłodzkiego. W 2000 roku został mianowany przez premiera Jerzego Buzka p.o. burmistrza gminy Głuszyca, aby uporządkować sytuację w gminie. Do 2006 roku był radnym Powiatu Kłodzkiego. Obecnie od 9 lat jest radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, w którym pracuje w aż 6 komisjach.

Golak jest honorowym obywatelem Kłodzka. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył go w 2008 roku Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Europie Środkowej. Został również uhonorowany przez Ministra Kultury Republiki Czeskiej medalem "Przyjaciel Kultury Czeskiej".

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (10): Golak wiceprzewodniczącym Sejmiku

Obrazek użytkownika noworudzianin
 • noworudzianin
 • 27-11-2015

Gratulacje!
Obrazek użytkownika Zabrzanin
 • Zabrzanin
 • 27-11-2015

Właściwy człowiek na właściwym miejscu! Serdeczne gratulacje!
Obrazek użytkownika wyborca
 • wyborca
 • 27-11-2015

A z jakiego klubu teraz jest? PO czy PiS?
Obrazek użytkownika wyborca
 • wyborca
 • 27-11-2015

z PO czy z PiS teraz jest?
Obrazek użytkownika Do "wyborcy"
 • Do "wyborcy"
 • 28-11-2015

Cóż za pytanie? Czyż nie wystarczy być porządnym człowiekiem, który od lat angażuje się w działalność przynoszącą wiele wspaniałych efektów w społeczności lokalnej, regionu dolnośląskigo, współpracy transgranicznej itd. Polska jest jedna a nie partyjna, chociaż wielu by chciało rozgrywać ją w bagienku partyjnych gierek i koterii. A słowo Polska, Polacy to tylko mydlenie oczu do partyjnej propagandy.
Obrazek użytkownika wyborca
 • wyborca
 • 28-11-2015

tak jest, co za pytanie?. Jak PiS rozdaje stanowiska to jestem w PiS, a jak PO to przechodzę do PO. Nie ma się co wstydzić. A dobrem wyborców zawsze to można wytłumaczyć. Ale Golak to pikuś, lepszy był były poseł Dąbrowski z Kłodzka. W jakim klubie on już nie był - prawie jak Czarnecki..... Swoją drogą, powinna być zasada: zmieniam barwy klubowe - tracę mandat radnego albo posła. Ciekawe ile byłoby transferów?
Obrazek użytkownika fan PO
 • fan PO
 • 30-11-2015

Wielki sukces noworudzkiego koła PO i posłanki Wielichowskiej. Załatwiła to.
Obrazek użytkownika skojarzenie
 • skojarzenie
 • 30-11-2015

Jak wygląda taka sieć? ,,Na górze zwykle jest jakiś poseł. Najlepiej jak ma tzw. przełożenie na Warszawę i dojście do jakiegoś ministerstwa. W województwie lub powiecie znajduje się gwiazda takiego układu. Na ogół jest to człowiek umocowany politycznie, który pełni rolę pośrednika. Często ci "organizatorzy" znajdują się też w starostwach powiatowych. Duże znaczenie ma urząd marszałkowski, bo tam są pieniądze i realny wpływ na politykę w lokalnych społecznościach. Natomiast na dole jest poziom gminny, gdzie to wszystko przekłada się na konkrety – kontrakty i etaty.,, Cytat z Piotra Nowaka. Polecam cały artykuł. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/piotr-nowak-polska-lokalna-rzadza-sieci-interesow/32dw16
Obrazek użytkownika wyborca
 • wyborca
 • 01-12-2015

Kłodzką sieć już opisano: http://wdolnymslasku.pl/wydarzenia/12-powiat-klodzki-w-rekach-platformy-obywatelskiej
Obrazek użytkownika wyborca
 • wyborca
 • 06-07-2016

Czy Julian Golak jest jeszcze wiceprzewodniczącym sejmiku?

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×