REKLAMA

Kręcone u nas, zgarnęły nagrody

Były kręcone w ubiegłym roku m.in. w Ludwikowicach Kł. i oba zgarnęły nagrodę podczas tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Mowa o filmach „Wilkołak” i „Ułaskawienie”.

„Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka został nagrodzony za najlepszą reżyserię i muzykę. To polsko-niemiecko-holenderski dramat psychologiczny i horror. Zdjęcia do niego kręcono w ubiegłym roku w lipcu w Górach Stołowych, w Muzeum Molke w Ludwikowicach Kł. oraz w pałacu w Bulowicach. Film swoją premierę miał nie gdzie indziej, a 20 września podczas tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Z kolei „Ułaskawienie” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego nagrodzono za scenariusz, kostiumy i główną rolę kobiecą. Również Kolski kręcił sceny w naszych okolicach. M.in. na szlaku linii kolejowej Kłodzko-Wałbrzych, a dokładnie w Ludwikowicach Kł. i Ścinawce Śr. Film nagrywano w październiku 2017 r. „Ułaskawienie” nawiązuje do tragicznych przeżyć rodziny reżysera. Oba filmy nawiązują do powojennych wydarzeń. Fabuła „Wilkołaka” rozgrywa się w 1945 r. i opowiada o dzieciach wyzwolonych z obozu koncentracyjnego Gross Rosen przebywających w położonym w lesie sierocińcu, zaadaptowanym po starym pałacu. Z kolei akcja w filmie „Ułaskawienie” toczy się w 1946 r., kiedy młody żołnierz Armii Krajowej zostaje rozpoznany i zabity przez funkcjonariusza Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kręcone u nas, zgarnęły nagrody

W poniedziałek w Operze Wrocławskiej Julian Golak odebrał statuetkę w uznaniu wieloletniej działalności „za służbę na rzecz budowania tożsamości regionalnej Dolnego Śląska”.

- Rozwój Nowej Rudy zależy w dużej części od decyzji podejmowanych w Sejmiku. W ciągu 12 lat przeznaczyliśmy dziesiątki milionów złotych m.in. na budowę obwodnicy, przebudowę ul. Świdnickiej i trasy do granicy w Tłumaczowie. Chcę kontynuować pracę na rzecz mieszkańców – mówi Julian Golak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

foto: użyczone

Wójt się nie poddaje i odwołała się od decyzji konserwatora zabytków, który nakazał jej wstrzymać rozbiórkę wiaduktu pod nieczynną linią kolejową na trasie Dzikowiec-Srebrna Góra.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×