REKLAMA

Radków w pierwszej dziesiątce

Wyśmienity występ naszych sportowców podczas igrzysk. Kto został wyrózniony? 

W połowie grudnia br. w Gaju Oławskim odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII  Dolnośląskich Igrzysk LZS  Mieszkańców Wsi i Miast. W klasyfikacji gmin Radków zajął 9. miejsce, a tym samym po raz drugi znalazł się w pierwszej dziesiątce w 18-letniej historii igrzysk!

Tym razem punktacją Igrzysk objęto 15 dyscyplin sportowych, w których zawodnicy z rywalizowali niemal przez cały 2017 rok. Punktowały 83 gminy z województwa dolnośląskiego. Powiat Kłodzki zajął II miejsce m.in. dzięki punktom gmin: Kłodzko, Radków, Nowa Ruda i Bystrzyca Kłodzka.

Organizatorzy Dolnośląskich Igrzysk LZS,  tj. Dolnośląskie Zrzeszenie LZS Wrocław nagrodziło najlepsze gminy pucharami, w tym Radków. Natomiast burmistrz Jan Bednarczyk został nagrodzony statuetką i pucharem za wkład samorządowy i wyniki. Spośród działaczy, którzy byli zaangażowani w organizację i punktację dla swoich gmin, wyróżniono Natalię Rosiak (siatkówka) i Kazimierza Szydełko (szachy). Wkład w ów sukces mieli też dyrektor Szkoły Podstawowej im. J Iwaszkiewicza w Ścinawce Średniej Roman Borkowski oraz nauczyciele wychowania fizycznego z tej szkoły: Sandra Jarosińska i Jacek Grzeszkiewicz, którzy przyczynili się do zdobycia punktów w biegach przełajowych i piłce nożnej.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Radków w pierwszej dziesiątce

Mieszkańcy wsi w gminie Nowa Ruda i gminie Radków skarżą się na problemy z dojazdami.

Mieszkańcy są zbulwersowani, prezes spółdzielni nie widzi w tym nic złego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×