REKLAMA

Grypa, borelioza, gruźlica. Na to chorujemy

foto: pixabay.com

303 mieszkańców miasta i gminy Radków zachorowało już w tym roku na grypę. 11 osób z Nowej Rudy na boreliozę. U czterech osób stwierdzono zaś gruźlicę. Sprawdzamy na jakie jeszcze choroby zakaźne zachorowali nasi mieszkańcy. Oficjalnie, bo nie wszystkie przypadki są zgłaszane.

MIASTO NOWA RUDA

W mieście nikt nie zachorował na grypę. 2 osoby zachorowały na salmonellę. 5 borykało się z wirusowym zakażeniem jelitowym. 9 dzieci do dwóch lat miało biegunkę. Aż u 11 osób stwierdzono boreliozę. 1 osoba zachorowała na krztusiec. Stwierdzono 4 przypadki gruźlicy i 1 kiłę.

GMINA NOWA RUDA

W gminie też nie było zachorowań na grypę. Tu mieszkańcy chorowali na: 2 osoby borykały się z salomonellą, 5 osób z wirusowym zakażeniem jelitowym, 8 dzieci miało biegunkę, 2 osoby zachorowały na szkarlatynę, 3 na boreliozę, 1 na gruźlicę.

MIASTO I GMINA RADKÓW

Tu mieszkańcy nie są odporni na grypę. Kłodzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna odnotowała aż 303 przypadki zachorowań na nią. Oprócz tego 8 osób zachorowało na wirusowe zakażenie jelitowe, 9 dzieci miało biegunkę, 1 osoba szkarlatynę, u 7 osób stwierdzono zaś boreliozę. W żadnej miejscowości nie odnotowano natomiast zachorowań na: zatrucie pokarmowe, lambiozę, świńską grypę, rzeżączkę i HIV. Okazuje się też, że gruźlica i szkarlatyna wcale do lamusa nie odeszły. Ludzie wciąż na nie chorują.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Grypa, borelioza, gruźlica. Na to chorujemy

Obrazek użytkownika Pobudka
  • Pobudka
  • 10-12-2019

Szanowna redakcja śpi. Ostatni news dodany do portalu prawie 2 tygodnie temu. Kiedyś warto było tu zaglądać codziennie, teraz nie ma sensu.
Obrazek użytkownika Pobudka
  • Pobudka
  • 10-12-2019

Szanowna redakcja śpi. Ostatni news dodany do portalu prawie 2 tygodnie temu. Kiedyś warto było tu zaglądać codziennie, teraz nie ma sensu.

foto: pixabay.com

Jest prawomocny wyrok. Była pracownica Agroregu Agata O. została skazana, a miłosna historia rodem ze szklanego ekranu dobiegła końca. Dziś Arkadiusz Wasilewski, wrocławski przedsiębiorca ostrzega mężczyzn przed kobietami, takimi z jaką on się związał.

Zdjęcie zostało wykonane o godz. 18.03 przed Schroniskiem na Szczelińcu - kilka osób relaksuje się, podziwia widoki, spokój, cisza…

Park Narodowy Gór Stołowych informuje, że w związku z ekstremalnie wzmożonym ruchem turystycznym w godzinach szczytu (godz. 10-15) może nastąpić krótkotrwała przerwa w sprzedaży biletów na trasę turystyczną na Szczelińcu Wielkim.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×