REKLAMA

Milion ton rocznie

foto: użyczone

Gabro - to dzięki niej powstaje kruszywo poprawiające bezpieczeństwo na drogach.

Jedna z najważniejszych kopalni tego kamienia w Polsce jest u nas, a dokładnie w dzielnicy Słupiec. Stąd też rocznie wyjeżdża ok. miliona ton kruszywa, z którego buduje się m.in. drogi. Nie tylko u nas, ale też w całej Polsce.

Gabro to mająca setki milionów lat skała, która występuje na terenie Dolnego Śląska. Jest ona źródłem produkcji kruszywa, które znacząco poprawia bezpieczeństwo na drogach. To właśnie domieszka gabra sprawia, że asfalt jest przynajmniej dwukrotnie jaśniejszy, co wpływa na lepszą widoczność dla kierowców i pieszych. Dlatego dla specjalistów, zajmujących się budową nowoczesnych, bezpiecznych dróg, gabro jest niezwykle ważnym i pożądanym składnikiem jezdni.

Kamień od nas

Jedna z najważniejszych kopalń tego kamienia na terenie Polski znajduje się w dzielnicy Słupiec. To głównie od nas „wyjeżdża w Polskę” gabro, które poprawia jakość dróg. Zarówno dużych, ważnych tras, jak i dróg lokalnych - m. in. drogi A-1 w Częstochowie, drogi A-4 w Krapkowicach, drogi S-5 w Aleksandrowie oraz Jaroszewie, drogi S-6 odcinek Koszalin - Kołobrzeg, drogi S-8 odcinek Śniadowo - Łomża, drogi S-17 odcinek Węzeł Lubelska - Kołbiel, obwodnicy Rybnika, remontów dróg w Warszawie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Milion ton rocznie

Obrazek użytkownika maya
  • maya
  • 25-02-2020

Kamieniołom to przekleństwo dla Słupca. Pył. smród, hałas, TIRy. Jeden wielki syf.

Szpital w Dzierżoniowie poinformował, że od dziś (4 kwietnia) do odwołania wstrzymane zostają przyjęcia pacjentek do porodów fizjologicznych i cięć cesarskich na oddział ginekologiczno – położniczy. Część ginekologiczna oddziału funkcjonuje bez zmian.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×