REKLAMA

Obchody Święta Policji Powiatu Kłodzkiego

 Był to dzień awansów i wyróżnień za dobrą pracę funkcjonariuszy oraz podziękowań dla tych, którzy swoją działalnością przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa w powiecie kłodzkim

19 lipca br. policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku obchodzili swoje święto. B

 

Uroczyste obchody Święta Policji w Kłodzku zainaugurowała Msza Święta w kościele Ojców Franciszkanów, której przewodniczył JE Ks.bp. Biskup Adam Bałabuch przy współkoncelebrze Kapelana Policji Powiatu Kłodzkiego księdza Ryszarda Szkoły, Kapelana 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej  ppłk. Edwarda Olecha oraz   Gwardiana o. Wacława Stanisława Chomika. 

Po uroczystej Mszy Św. policjanci oraz delegacje zaproszonych gości oddali hołd poległym na służbie policjantom. Po wspólnej modlitwie, złożono wieńce i wiązanki przy obelisku upamiętniającym policjantów, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli.                 .

Kolejnym etapem uroczystości Święta Policji Powiatu Kłodzkiego był uroczysty apel z okazji 98 rocznicy powołania Policji Państwowej. 

Uroczystość z udziałem pocztu sztandarowego,  asysty honorowej złożonej z pododdziałów funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku odbyła się na dziedzińcu Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku. W obchodach Święta Policji Powiatu Kłodzkiego udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski, przedstawiciele lokalnych samorządów, duchowieństwo, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele Policji Czeskiej, Prokuratury Rejonowej, przedstawiciele innych instytucji współpracujących z policją powiatu kłodzkiego oraz rodziny policjantów. 

Podczas tegorocznej uroczystości 95 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne, 1 funkcjonariusz w korpusie starszych oficerów, 5 w korpusie młodszych oficerów, 49 w korpusie aspirantów, 24 w korpusie podoficerów i 16 w korpusie szeregowych. 

Podczas święta policji po raz czwarty wręczone zostały statuetki policji powiatu kłodzkiego. „Kryształowy Radiowóz” jest honorowym wyróżnieniem osób, które swoją działalnością przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa w powiecie kłodzkim, a ich postawa w środowisku lokalnym zasługuje na szczególne wyróżnienie. 

 

 

Policyjne święto było również okazją do wręczenia listów gratulacyjnych oraz wyróżnień „Kryształowa Gwiazda” za 20-letnią pracę w Policji. To szczególne wyróżnienie otrzymały: Jolanta Kałużna oraz Anna Andruszkiewicz.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Obchody Święta Policji Powiatu Kłodzkiego

71-letnia mieszkanka Nowej Rudy trafiła do szpitala po tym jak została potrącona.

W Radkowie będzie nowy hotel. Bednarczyk buduje do niego nową drogę
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×