REKLAMA

Mierzejewska Sołek - Muzyka 1:1

Bożena Sołek-Muzyka przegrała z Adrianną Mierzejewską w wyborach na wójta gminy Nowa Ruda. Ale wygrała z nią w radzie gminy.

Przepadł popierany przez wójt kandydat na przewodniczącego rady, czyli Janusz Ferenc. Wygrał kandydat zjednoczonej opozycji, czyli Bożena Sołek-Muzyka. Ostatecznie wójt Mierzejewskiej nie udało się przejąć na swoją stronę radnego Pietruszewskiego. Nie wiadomo jednak, czy wkrótce to się nie zmieni. - Jestem człowiekiem ugodowym. Uważam, że wójtowi trzeba pomagać i iść na współpracę. Jeżeli mamy coś dla gminy zrobić, to wspólnymi siłami. Jeżeli jedna strona będzie robić swoje, a druga swoje, to nic z tego nie będzie. Szeroka współpraca wszystkich musi być - mówi nam teraz radny Bolesław Pietruszewski. - Jestem radnym neutralnym - dodaje. Sama przewodnicząca rady Bożena Sołek-Muzyka nadal liczy na jedność opozycji. - Mam nadzieję, że głosowania podczas pierwszej sesji są potwierdzeniem tego, że radni mogą działać i współpracować ponad podziałami. Wybór radnego Janusza Ferenca i radnego Mirosława Dziedzica na wiceprzewodniczących rady gminy są dowodem na to, że liczy się człowiek, a nie przynależność. Musimy pamiętać o tym, że reprezentujemy wyborców, którzy zaufali nam oddając na nas swoje głosy zaufali nam - ocenia Sołek-Muzyka. Nowa przewodnicząca ma też nadzieję, że radni nie oszukują swoich wyborców. Jej zdaniem radni nie mogą pozwolić sobie na to, aby wmawiano im, że tylko popieranie jednej ze stron będzie warunkiem sukcesu. - Sukces osiągniemy wtedy, jeżeli będziemy działać ponad podziałami. Ale z poszanowaniem prawa do odrębnego zdania każdego z piętnastu radnych - grzmi radna. - Ważne jest, aby nasze działania odbywały się z pełnym poszanowaniem praw organu uchwałodawczego i organu wykonawczego. Na pewno łatwiej jest działać w zgodzie z linią organu wykonawczego, ale przecież nie o to chodzi, aby radnym cokolwiek narzucano, do czegokolwiek przymuszano. Uważam, że bardzo często krytyka, ale konstruktywna może przynieść znacznie więcej korzyści niż narzucanie własnego zdania - twierdzi Bożena Sołek- Muzyka. Dla nowej przewodniczącej gminnych radnych - jak przyznaje - bezproblemowy wybór przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących rady gminy, był najważniejszą kwestią podczas pierwszej sesji radnych nowej kadencji 2018 -2023.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Mierzejewska Sołek - Muzyka 1:1

Obrazek użytkownika Z Jugowa
  • Z Jugowa
  • 15-12-2018

Jak znam Czerepacha to w następnej kadencji będzie wójtem. I na nic przysięgi o lojalności dla obecnej wójt. Po trupach do celu. Udowodnił to nie szanując 1 listopada.

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×