REKLAMA

Rozwój internetu z Funduszy Europejskich

Uważasz, że teraz korzystasz z bardzo szybkiego internetu i nie załatwisz już nic więcej za pośrednictwem globalnej sieci? W najbliższych latach możesz się mile zaskoczyć dzięki projektom dofinansowanym z Funduszy Europejskich

Wzrośnie prędkość z jaką przesyłasz dane, czy przeglądasz zawartość stron internetowych. A stanie się tak dzięki Programowi Operacyjnemu Polska Cyfrowa (POPC). Jednym z jego priorytetów jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach. Pieniędzy na dofinansowanie takich projektów (maksymalnie 85-procentowe dofinansowanie kosztów kwalifikowanych) jest naprawdę sporo. Tylko na projekty polegające na budowie sieci dostępu nowej generacji (NGA) jest 3 mld zł. O przyznanie Funduszy Europejskich mogą starać się przedsiębiorcy telekomunikacyjni. Nie tylko olbrzymie korporacje, ale też małe firmy, które chcą, aby ich obecni i przyszli klienci poruszali się w internecie ze średnią przepustowością co najmniej 30 Mb/s.

 

❱❱ Idź na szkolenie

Z funduszy zarezerwowanych na program Polska Cyfrowa można się także szkolić. 8 kwietnia zakończono nabór wniosków o dofinansowanie z działania „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Spośród 16 złożonych wniosków wybrano 4 projekty, które zostaną dofinansowane, łącznie kwotą wynoszącą ponad 39 mln zł. Projekty polegają przede wszystkim na organizowaniu szkoleń rozwijających umiejętności komputerowe. Jeśli chcesz wziąć udział w takim szkoleniu możesz wyszukać informacje na ten temat poprzez wpisanie jednej z czterech nazw projektu w wyszukiwarce na stronie internetowej www.funduszeeuropejskie.gov. pl (E-kompetencje bez barier; Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej - podnoszenie kompetencji cyfrowych osób powyżej 18 roku życia; e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści; „E-OBYWATEL NOWE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE”).

 

❱❱ Przeszkolą nauczycieli

Bagatela 124 mln zł zarezerwowano na szkolenia nauczycieli, którzy myślą poważnie o nauczaniu programowania swoich uczniów. Na razie nie wiadomo, kto i kiedy będzie organizował takie szkolenia. Trwa nabór wniosków od m.in. organizacji pozarządowych, czy szkół wyższych.

 

❱❱ Dla programistów

Wiadomo już za to, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dostało ponad 106 mln zł na wsparcie uzdolnionych programistów, którzy zajmują się rozwiązywaniem zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych. Pieniądze są przeznaczane m.in. na podniesienie kompetencji zdolnych programistów/zespołów interdyscyplinarnych z udziałem programistów, a także umiejętności w zakresie zarządzania projektem i rozumienia procesów produkcyjnych, logistycznych i organizacyjnych oraz przedsiębiorczości.

 

❱❱ Załatw przez internet

Natomiast 200 mln zł przeznaczono na projekty związane z rozwojem e-usług publicznych, czyli m.in. takich, dzięki którym nie wychodząc z domu możesz np. złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia. Ale współfinansowane są nie tylko tego typu projekty.

Kolejne ponad 25,6 mln zł przeznaczono na dofinansowanie takich projektów realizowanych z myślą o mieszkańcach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Nabór wniosków o dofinansowanie już się zakończył.

 

Można jeszcze się starać pozyskać dofinansowanie z programu Polska Cyfrowa

 

>> Z działania Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach nabór wniosków trwa od 31 października do 9 stycznia 2017 r.

 

>> Z działania Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej nabór wniosków trwa do 30 listopada 2016 r.

 

O programie Polska Cyfrowa dowiesz się więcej ze strony internetowej: www.polskacyfrowa.gov.pl

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rozwój internetu z Funduszy Europejskich

Policyjny pościg trwał dość długo. Młody mężczyzna za szereg przestęstw, których się dopuścił może trafić za kraty nawet na pięć lat

Dziennikarze przejmują pałeczkę. Sami wyjaśniają, co stało się za tymi drzwiami w jednym z budynków przy ul. Piastów w centrum Nowej Rudy.
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×