REKLAMA

Zostanie za kratami

Jest decyzja o przedłużeniu aresztu dla Henryka K. ze Ścinawki Śr.

Henryk K. za kratami pozostać miał do połowy sierpnia. Jednak prokurator śledztwa jeszcze nie zamyka i złożył wniosek o przedłużenie aresztu dla mężczyzny. - Śledztwo nadal się toczy. Są wykonywane czynności procesowe. Prokurator wystąpił do sądu o przedłużenie tymczasowego aresztu o kolejne trzy miesiące - mówi Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. Decyzja w tej sprawie już zapadła. Przypomnijmy: W maju policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o składanie małoletnim propozycji seksualnych. Okazał się nim być dobrze znany mieszkańcom Henryk K. ze Ścinawki Śr., którego od dawna się obawiali. Mężczyzna namawiał małoletnie dziewczynki do czynności seksualnych. W zamian proponował im czekoladę. Niemoralne propozycje składał dwóm 8-letnim dziewczynkom. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Prokurator przedstawił 65-letniemu podejrzanemu zarzut usiłowania doprowadzenia małoletnich poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego. Wystąpiono też o opinię w zakresie ustalenia poczytalności podejrzanego oraz opinię biegłego lekarza seksuologa. Jeżeli okaże się, że Henryk K. jest chory i był niepoczytalny w chwili popełniana zarzucanych mu czynów, to wówczas biegli będą decydować o umieszczeniu mężczyzny w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym w celu leczenia lub będą wnioskować o leczenie w tzw. systemie otwartym.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zostanie za kratami

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×