REKLAMA

15 osób się zabiło

foto ilustracyjne pixabay.com

Mówią o tym media, piszą też portale społecznościowe. W Polsce mamy coraz więcej samobójców. U nas na przełomie 2018 i 2019 odnotowano 15 samobójstw.

- Od stycznia 2018 r. do chwili obecnej takich spraw odnotowaliśmy 15 - wylicza Joanna Pera-Lechocińska, zastępca kłodzkiego prokuratora. W mieście Nowa Ruda samobójstw było 7, a w gminie 4. W mieście i gminie Radków również 4. Tragiczne statystyki W Polsce w 2016 r. śmiercią samobójczą zginęło więcej osób niż w wypadkach drogowych. Główny Urząd Statystyczny wskazywał, że więcej samobójstw popełniono w miastach, bo aż 56,1%. Mniej na wsiach, bo 43,9%. W całej Polsce odnotowano 9 861 prób samobójczych, z czego 5405, zatem blisko 55% przypadków, zakończyło się zgonem. Mężczyźni popełnili 4638 samobójstw (85,8% przypadków), a kobiety 767. W województwie dolnośląskim prób samobójczych było 608. 450 zakończyło się zgonem. 137 dotyczyło kobiet z czego 87 prób powiodło się. Najczęstszym (blisko 83% przypadków) sposobem odebrania sobie życia było powieszenie się. Wśród innych sposobów GUS wymienia też rzucenie się z wysokości (344 osoby), rzucenie się pod pojazd ruchu (100 osób), samookaleczenie się (71 osób), zastrzelenie się (70 osób). Samobójstwa popełniano też przez zażycie środków nasennych, utopienie, uszkodzenie układu krwionośnego, zatrucie gazem, czy zażycie trucizny.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 15 osób się zabiło

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×