REKLAMA

Niestosowna zażyłość

foto: pixabay.com

Był wikarym w Kłodzku i Ząbkowicach Śląskich. Od kilku dni przebywa na przymusowym odosobnieniu w domu księży emerytów w Świdnicy. Wszystko przez sms-y, które wysyłał do 13-latki. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

Zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa wpłynęło w ubiegłym tygodniu od matki 13-letniej uczennicy z Ząbkowic Śląskich – mówi Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. - Postępowanie jest prowadzone w kierunku artykułu 200a paragrafem 1 KK – dodaje. Śledczy zabezpieczyli już telefon komórkowy nastolatki. Teraz sąd, w obecności psychologa, przesłucha 13-latkę. Dopiero potem ząbkowicka prokuratura, która prowadzi sprawę, zdecyduje czy wikary usłyszy zarzuty. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że sms-y od duchownego były bardzo dwuznaczne. - Takich wiadomości nie powinien wysyłać do 13-latek nie tylko ksiądz, ale żaden dorosły mężczyzna – ocenia nasz Czytelnik, który jako pierwszy poinformował nas o aferze. Sprawa jest poważna. Nie zbagatelizowała jej Kuria w Świdnicy, która odwołała ks. Michała z ząbkowickiej parafii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wikary przebywa w domu księży emerytów. Rzecznik prasowy kurii nie potwierdził tej informacji, bo nie odbierał od nas telefonu i nie odpisał na mejla.
Z TYM KSIĘDZEM BYŁY PROBLEMY W NOWEJ RUDZIE
Proboszcz ks. Jerzy Kos nie komentuje sprawy i odsyła nas do kurii biskupiej.
- Na ostatnim roku studiów, kiedy był diakonem w parafii pw. św. Mikołaja w Nowej Rudzie (na przełomie 2008/2009 r. - przyp. red.) przez internet wysyłał dziwne teksty młodym dziewczynom. One zgłosiły to wówczas wikaremu i proboszczowi. Wtedy usunięto go z tej praktyki. Dali mu roczny urlop i po tym rocznym urlopie poszedł na praktyki do parafii w Żarowie. Był taki nacisk wtedy, taki okres kiedy brakowało święceń kapłańskich, a on był jednym z trzech później wyświęconych. Już wcześniej były głosy, że on nie powinien być księdzem, bo miał zamiłowanie do niepełnoletnich osób. To się zaczęło w Nowej Rudzie. Ale po rocznym urlopie skontaktowali się z nim i zapytali czy wszystko przemyślał i czy nadal chce być księdzem i tak to się stało – mówi nam nasz informator (dane do wiadomości redakcji). Proboszcz parafii Św. Mikołaja w Nowej Rudzie, ks. Jerzy Kos sprawy komentować nie chce odsyłając nas do rzecznika kurii, a ten z kolei do rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, bo w tamtych czasach ks. Michał przebywał jeszcze w Seminarium Duchownym. Z rektorem seminarium nie udało nam się skontaktować.
Z ostatniej chwili
Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, ks. Tadeusz Chlipała poinformował nas, że odpowiedzi na nasze pytania udzieli rzecznik prasowy Kurii ks. Daniel Marcinkiewicz, który obiecał nam, że w przyszłym tygodniu odpowie na nasze zapytania dotyczące przerwanych praktyk w noworudzkiej parafii.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Niestosowna zażyłość

Obrazek użytkownika Kolo
  • Kolo
  • 08-03-2019

klechy obleśne zboki !
Obrazek użytkownika Qwerty
  • Qwerty
  • 08-03-2019

Zapewne poczekają jak sprawa ucichnie i będzie służył dalej w innej parafii. Precz z religią ze szkoły.
Obrazek użytkownika Wera
  • Wera
  • 15-03-2019

Ciekawe czy ten redaktorzyna Golak pożal się Boże ma maturę . A tak powaznie zrobiłbyś sobie gościu pigmentację bo ci się zakola robią.

Fot. MM

Kłodzko: Czy samochód został porzucony i podpalony? Czekamy na komunikat służb.

Fot. KWP Wrocław

Przewrócił krzyż i przesunął płytę nagrobną. 33-latek został zatrzymany w areszcie. Co grozi mu za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego?

Nowa Ruda: Dobiegły końca prace remontowe na moście w Nowej przy ul. Józefa Piłsudskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×