REKLAMA

Lepsze tory do wywozu kruszywa

foto: pixabay.com

Spółka Track Tec Construction z Wrocławia wyremontuje stacje w Ścinawce Śr. Ma na to czas do połowy 2021.

To już pewne. Za ponad 113 mln zł na stacji kolejowej w Ścinawce Średniej zostaną przebudowane i wzmocnione tory o łącznej długości ponad 6 kilometrów. Będą 2 dodatkowe i 23 wymienione rozjazdy, elementy linii zapewniające sprawny przejazd pociągów z toru na tor. Wyremontowany zostanie też wiadukt kolejowy, który ma być przystosowany do przejazdu ciężkich składów towarowych. Nowe urządzenia z systemem monitoringu i przebudowa jezdni mają zwiększyć bezpieczeństwo na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Kolejowej. Odnowiony zostanie też dwukrawędziowy peron nr 2, który będzie wyższy, przez co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z wagonów. Dojście do peronu zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawi się też system oznakowania dotykowego. Na peronie będą nowe ławki i gabloty informacyjne. Zamontowane zostaną też nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, w tym 46 nowych sygnalizatorów oraz nowa blokada szlakowa z systemem niezajętości toru, co wpłynie na sprawność i bezpieczeństwo ruchu na stacji w Ścinawce Śr. Z kolei 59 urządzeń elektrycznego ogrzewania rozjazdów zapewni sprawne kierowanie ruchem na stacji w warunkach zimowych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Lepsze tory do wywozu kruszywa

Szpital w Dzierżoniowie poinformował, że od dziś (4 kwietnia) do odwołania wstrzymane zostają przyjęcia pacjentek do porodów fizjologicznych i cięć cesarskich na oddział ginekologiczno – położniczy. Część ginekologiczna oddziału funkcjonuje bez zmian.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×