REKLAMA

Kibole sypią swoich?

Wpadli kolejni kibole handlujący narkotykami. To dwóch mieszkańców Nowej Rudy – Wojciech B. i Arkadiusz R. Jak ustalili nasi dziennikarze do tych zatrzymań doszło najprawdopodobniej dzięki współpracy wcześniej zatrzymanych pseudokibiców ze śledczymi.

W październiku zatrzymane zostały dwie kolejne osoby z noworudzkiego półświatka. To 20-latkowie z Nowej Rudy: Wojciech B. i Arkadiusz R. Mężczyznom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się handlem narkotykami. Grupa miała działać od września 2019 r. do stycznia 2020 r. - Oprócz tego zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu środków odurzających oraz udzielenia ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mówimy tu o marihuanie, amfetaminie, metamfetaminie. Do obrotu wprowadzili ok. kilograma narkotyków - mówi nam Tomasz Orepuk, prokurator Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Wobec Wojciecha B. sąd zastosował tymczasowy areszt. Arkadiusz R. za kraty nie trafił. - Ale złożyliśmy zażalenie w tej sprawie - zapewnia prokurator Orepuk.

Sypią swoich?

Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy potwierdza, że do zatrzymań doszło w wyniku prac operacyjnych policji i zebranych w tej sprawie dowodów, których na tym etapie dla dobra śledztwa prokurator ujawniać nie chce. Z kolei z informacji do jakich dotarli nasi dziennikarze wynika, że do kolejnych zatrzymań doszło najprawdopodobniej również dzięki informacjom jakie śledczy otrzymali od wcześniej zatrzymanych w tej sprawie osób. A to oznacza, że kibole licząc na złagodzenie kary, jaka ich czeka zaczęli sypać na swoich kolegów.

Jednym z zatrzymanych był noworudzki kibol. Zatrzymany w środowisku pseudokibiców handlował narkotykami od października do listopada 2019 r. (sprzedawał marihuanę i amfetaminę). W sumie wprowadził do obrotu ponad pół kilograma marihuany i 3 kilogramy amfetaminy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kibole sypią swoich?

Obrazek użytkownika Omerta
  • Omerta
  • 19-11-2020

To było do przewidzenia tak to wygląda, nie na zasad na ulicy każdy broni swoich 4 liter ,zawsze sypali warto przeczytać książkę siedziałem w więzieniu tam jest opisane jak wygląda pseudo gangsterka

Posłanka Monika Wielichowska z Nowej Rudy podczas protestów w Warszawie padła ofiarą jednego z funkcjonariuszy. Jak twierdzi, naruszył jej nietykalność cielesną i zniszczył mienie. Co o całym zajściu sądzi przedstawiciel obozu rządzących, senator Aleksander Szwed?

Fot. Zbigniew Waluś

Szpital w Kłodzku ma dostać od starostwa powiatowego prawie 3 miliony złotych na pokrycie strat związane z jego funkcjonowaniem.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×