REKLAMA

Ze zniżek nie skorzystają

foto: pixabay.com

Karta Dużej Rodziny w Radkowie nie pomoże. Za śmieci każdy ma bulić już tak samo.

Od stycznia mieszkańcy miasta i gminy Radków płacą 25 zł od osoby za wywóz śmieci segregowanych i 60 zł tzw. kary jeżeli ktoś śmieci nie segreguje i zostanie na tym złapany. Tegoroczne podwyżki od samego początku bulwersują. Jednak mieszkańcy miasta i gminy Radków mają dodatkowy problem, bo nie mogą liczyć na zniżki wynikające z posiadania Karty Dużej Rodziny. - Mam czwórkę dzieci, żona nie pracuje, bo jedno z dzieci jest niepełnosprawne. Pracuję tylko ja. Opłata to 25 zł. 25 x 6 to 150 zł miesięcznie. Kiedy Karta Dużej Rodziny była akceptowana, to nam tak jakby dwie osoby odpadały. Płaciłem za 4 osoby, więc dziś miałbym w kieszeni 50 zł. Teraz pan burmistrz karty nie akceptuje, więc po co mi ona? - mówi rozgoryczony pan Krzysztof (dane do wiadomości redakcji).

Każdy płaci tyle samo

- Zniżki zostały zniesione w ubiegłym roku uchwałą rady miejskiej na mój wniosek - potwierdza Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Nie mamy na to pieniędzy, a ludzie gminie za śmieci zalegają 220 tys. zł - przypomina burmistrz.

Za basen też normalnie

Pana Krzysztofa zbulwersował też fakt, że Karta Dużej Rodziny nie jest brana pod uwagę nie tylko w przypadku opłat za śmieci, ale nie skorzysta się z niej również będąc np. na basenie w Słupcu. - Dzieci lubią jeździć na basen do Słupca. Często tam jeżdżą i ta karta też nie jest tam akceptowana - zaznacza pan Krzysztof. Nie akceptują i akceptować nie będą, bo jak przypomina Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy noworudzkiego magistratu, zgodnie z uchwałą radnych, zniżki na basenie przysługują tylko mieszkańcom Nowej Rudy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ze zniżek nie skorzystają

foto: użyczone

Spieniona woda Włodzicy zaniepokoiła mieszkańców. Zrobili zdjęcia i poprosili nas o wyjaśnienie sprawy. Winnymi okazali się być strażacy, którzy testowali sprzęt i którzy dziś zapewniają, że do skażenia wody na pewno nie doszło.

Ten program w porywach ogląda prawie 4 mln widzów. Trzeci jego sezon powstanie w naszym uzdrowisku. Koronawirus nie pokrzyżuje tych planów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×