REKLAMA

Dzik doczeka się remontu

Mieszkańcy chcą udrożnienia potoku Dzik przy ul. Kwiatkowskiego i Wiejskiej w dzielnicy Słupiec. Podczas ulewnych deszczy potok wylewa podtapiając domy.

My już wiemy, że remont potoku ruszy w tym roku i będzie kosztował 400 tys. zł. - Posiadamy już gotową dokumentację projektową, zgłoszenie budowlane oraz uzgodnienia z konserwatorem zabytków na przeprowadzenie remontu potoku Dzik w dzielnicy Słupiec - cieszy się Anna Tarka z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie we Wrocławiu. W 2019 r. na remont pół kilometrowego odcinka koryta przy ul. Kwiatkowskiego pójdzie 400 tys. zł. W ramach prac remontowych naprawiony zostanie zniszczony mur przy budynku przy ul. Kwiatkowskiego. Będą prowadzone też prace wycinkowe i udrożnieniowe w obrębie ulic Kwiatkowskiego i Wiejskiej.
Plany na kolejne lata
- Dodatkowo w kolejnych latach chcielibyśmy przeprowadzić remont koryta potoku Dzik na odcinku ok. kilometra - zapowiada Anna Tarka. To nie wszystko. Kolejne trzy lata mogą przynieść kolejne remonty. Wśród nich jest remont zniszczonych umocnień regulacyjnych koryta potoku Dzik w Dzikowcu w dolnej części wsi.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dzik doczeka się remontu

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×