REKLAMA

Festiwal Folkloru odwołany

foto: ZPiT Nowa Ruda

To już pewne. Sierpniowego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w tym roku nie będzie. To pierwsza taka sytuacja w blisko 30-letniej historii festiwalu.

- Zespoły zagraniczne, które miały do nas przyjechać wycofały się, a podobne festiwale w Polsce też są odwołane. To jest za duże ryzyko przy frekwencji na tych festiwalach, która zawsze wynosi ok. 3-4 tys. widzów w skali jednego koncertu, a tych koncertów przecież jest kilka - przekonuje Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. - Nie ma szansy przygotowania festiwalu w takich warunkach - dodaje Ewa Krzemińska-Miś, kierownik i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda. - Zespoły od marca nie mają zajęć, a specyfika zespołów folklorystycznych jest taka, że jest to taniec parami, zespołowy. Tańczy się w bliskim kontakcie, na scenie jest dużo osób i w takich warunkach to nie ma nawet tematu, aby festiwal mógł się odbyć - przypomina Krzemińska-Miś. Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Nowej Rudzie ma już blisko 30 lat. Przez te wszystkie lata, takiej sytuacji jaką mamy dziś, nikt nie pamięta.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Festiwal Folkloru odwołany

Obrazek użytkownika zadowolony
  • zadowolony
  • 04-07-2020

Bardzo bobrze , a byla to wielka kicha ,jaka bida gdy miasto nie ma kasy .
Obrazek użytkownika zadowolony
  • zadowolony
  • 04-07-2020

Bardzo bobrze , a byla to wielka kicha ,jaka bida gdy miasto nie ma kasy .

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×