REKLAMA

8 firm chce remontować stację

foto: pixabay.com

Ponad 113 milionów złotych pochłonie remont stacji kolejowej w Ścinawce Śr. i torowiska w rejonie Kłodzka. 8 firm chce się podjąć tego remontu.

- Na ogłoszone 12 września zamówienie dla realizacji tej inwestycji wpłynęło 8 ofert. Obecnie trwa procedura związana z ich oceną. Do końca roku powinna zapaść decyzja o wyborze najkorzystniejszej oferty - deklaruje Bohdan Ząbek z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Oni chcą remontować

Firmy ETF Polska z Kobierzyc, ETF S.A.S. z Francji i PROTEL z Wrocławia za realizację zadania chce 126 milionów 383 tys. 975 zł. INTOP Warszawa zażądała 142 milionów 702 tys. zł. Track Tec Construction z Wrocławia i LWZ z Żórawiny oraz INFRAKOL z Jawora za remont chce 120 milionów 459 tys. 285 zł. ALUSTA z Poznania za realizację inwestycji chce 171 milionów 598 tys. 642 zł. Infra SILESIA z Rybnika remont wykonałaby za 134 miliony 960 tys. 208 zł. Krakowskie Zakłady Automatyki i Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „TOR” z Mysłowic proponują 120 milionów 863 tys. 337 zł. Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła jednak Trakcja PRKil z Warszawy, która za remont chce 114 milionów. 527 tys. 590 zł.

Co jest do zrobienia?

Przebudowy doczekają się tory stacyjne o długości ponad 5 kilometrów. Będą zabudowane dwa nowe rozjazdy, a 23 zostaną wymienione. Wzmocnione będzie też podłoże toru na długości ponad 6 kilometrów. Wyremontowany zostanie wiadukt kolejowy, który zostanie przystosowany do przejazdu ciężkich składów towarowych. Poprawią się warunki na przejeździe w stacji Ścinawka Śr. na ul. Kolejowej, na którym zostanie przebudowana nawierzchnia oraz zamontowane nowe urządzenia zabezpieczające wraz z systemem monitoringu. Odnowiony zostanie też peron nr 2. Nowa, wyższa nawierzchnia peronu ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Dojście do peronu zostanie dostosowane dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Peron będzie wyposażony w ławki, gabloty informacyjne, system oznakowania dotykowego. Sprawność i bezpieczeństwo ruchu pociągów na stacji w Ścinawce Śr. zapewni zamontowanie nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, w tym 46 nowych sygnalizatorów oraz nowa blokada szlakowa z systemem niezajętości toru. Z kolei zamontowanie 59 urządzeń EOR (elektrycznego ogrzewania rozjazdów) zapewni sprawne kierowanie ruchem na stacji w warunkach zimowych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): 8 firm chce remontować stację

Obrazek użytkownika Romkom
  • Romkom
  • 21-11-2019

Pytanie czy dadza początek torowisku do Radkowa bo jak tam pociagu nie puszcza to tam juz nic nie pojedzie teren turystyczny a nic nie jedzie co za poraszka jak tam zyc koszmar

foto: użyczone

Spieniona woda Włodzicy zaniepokoiła mieszkańców. Zrobili zdjęcia i poprosili nas o wyjaśnienie sprawy. Winnymi okazali się być strażacy, którzy testowali sprzęt i którzy dziś zapewniają, że do skażenia wody na pewno nie doszło.

Ten program w porywach ogląda prawie 4 mln widzów. Trzeci jego sezon powstanie w naszym uzdrowisku. Koronawirus nie pokrzyżuje tych planów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×