REKLAMA

Idą na wojnę z myśliwymi

(Archiwum)

Fakt ten budzi kontrowersje i dzieli społeczeństwo.

Radny z Drogosławia proponuje: rozpocznijmy protest przeciwko zmianie przepisów.
- Myśliwi będą mogli zabijać zwierzęta już w odległości 100 metrów od zabudowań. Może to doprowadzić do wypadków - ostrzega radny Bogusław Frącek z dzielnicy Drogosław. Radny chce, aby mieszkańcy Nowej Rudy włączyli się w protest przeciwko zmianie ustawy, dzięki której myśliwi mają większe możliwości podczas polowań. Frącek nie ukrywa irytacji, bo dzięki zmianie przepisów nawet dzieci będą mogły brać udział w polowaniach. - Mówi się dzieciom, że jest to chwalebne i tradycyjne. Ale jest to sprzeczne z zasadami pedagogicznymi - grzmi radny. - Zgodnie z nowymi przepisami myśliwi będą mogli zabijać zwierzęta na polach rolniczych, które rolnik będzie musiał udostępnić, bo inaczej zapłaci karę. Myśliwi doprowadzili do tego, że lasy i pola stają się ich własnością - przekonuje radny. Pomoże burmistrz? Frącek chce, aby burmistrz Tomasz Kiliński pomógł wystosować petycję i rozpocząć protest przeciwko zmianie przepisów. Chciał też, aby mieszkańcy Nowej Rudy na stronach internetowych miasta mieli możliwość wyrażenie swoich opinii. Choć radny poprosił o to burmistrza w styczniu, to do dzisiaj prośby radnego nie zostały spełnione. Nic nie zrobiono, bo mieszkańcy są podzieleni. W obronie myśliwych staje m. in. miejska radna Irena Caryk. - Myśliwi prowadzą działalność edukacyjną w szkołach - przekonuje radna.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Idą na wojnę z myśliwymi

Drzewo spadło na osobowego Fiata Ducato. Kierowca, 46-letni Pan Jarosław zginął na miejscu. Gdyby drzewo spadło 5 sekund wcześniej, kierowca, prawdopodobnie by się zatrzymał. A gdyby 5 sekund później, to zdążyłby przejechać.

foto: dolny-slask.org.pl

Olbrzymi huk i dziwny zapach. Mieszkańcy Ścinawki Śr. alarmują naszych dziennikarzy – zakład zatruwa życie mieszkańcom sąsiadujących z nią domów. Sprawdzamy jak wygląda życie w cieniu fabryki.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×