REKLAMA

Wypłacili grubą kasę

foto: pixabay.com

300 plus, czyli „Dobry Start” to rządowy program, w ramach którego rodzice dostają kasę na szkolne wyprawki. Bez względu na zarobki rodzic może złożyć wniosek na każde uczące się dziecko i otrzymać po 300 zł rocznie na szkolną wyprawkę. Również w tym roku rodzice korzystali z pomocy i sięgnęli po rządową kasę.

Gmina Nowa Ruda

W tym roku do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło 907 wniosków o wypłatę 300 plus. Pieniądze jak zapewnia Renata Wolan-Niemczyk, kierownik GOPS-u są wypłacane sukcesywnie, a czas na ich wypłacenie jest do końca listopada. Na wyprawki szkolne w gminie wydano już ponad 271 tys. 800 zł.

Miasto Nowa Ruda

Na wyprawkę „Dobry Start” w mieście Nowa Ruda do 26 września wydano 540 tys. 750 zł. Do tego też dnia zostało złożonych 1 363 wniosków na 1 804 dzieci, które otrzymały już kasę.

Miasto i gmina Radków

W Radkowie na wypłatę świadczenia „Dobry Start” wydano 260 tys. 400 zł. 868 dzieci otrzymało wsparcie. Przyjęto 643 wnioski o jego przyznanie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wypłacili grubą kasę

Ma 24 lata. Ma plany, marzenia i całą przyszłość przed sobą. Dziś jednak stoi ona pod znakiem zapytania. Wszystko zmienił jeden dzień i tragiczny wypadek. Amadeusz jest w śpiączce, a na jego wybudzenie potrzeba ponad 70 tys. zł.

OSP Dzikowiec zostaje bez remizy. - Nie wiem, czy w Polsce takie przypadki były czy nie, żeby wójt wyrzuciła straż pożarną na bruk. O takich rzeczach ja nie słyszałem – tak komentuje poczynania Adrianny Mierzejewskiej były wójt gminy Nowa Ruda, a zarazem radny powiatowy Sławomir Karwowski.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×