REKLAMA

''Lekcje z ZUS''

Zachęcamy kolejne szkoły do udziału w projekcie edukacyjnym

Jakie składki na ubezpieczenia społeczne opłacamy? Co dzieje się z nimi w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych? Jak założyć działalność gospodarczą? Skąd bierze się emerytura? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznało już ponad tysiąc uczniów z kilkunastu szkół ponadgimnazjalnych z terenu działania wałbrzyskiego Oddziału ZUS. Zachęcamy kolejne szkoły do udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Pedagogom zapewniamy dostęp do bezpłatnych materiałów edukacyjnych przygotowanych przez specjalistów, a uczniom – zdobycie cennej wiedzy, która ułatwi im start w dorosłość. „Lekcje z ZUS” to projekt autorski Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który zrodził się z potrzeby uświadamiania młodego pokolenia Polaków w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Materiały dydaktyczne do zajęć powstały przy współpracy z metodykiem nauczania, który współtworzył podobne projekty z komercyjnymi instytucjami finansowymi. Trudna tematyka ubezpieczeń społecznych została opracowana w przyjaznej i zrozumiałej formie. Lekcje z ZUS to cykl czterech zajęć. Pierwsza lekcja „Świadomy zawsze ubezpieczony” poświęcona jest idei ubezpieczeń społecznych i historii ich powstania. Drugie zajęcia zatytułowane są „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, kiedy płacisz składki”. Podczas trzeciej lekcji uczniowie dowiadują się, skąd bierze się emerytura, a na ostatniej, która cieszy się największym zainteresowaniem – jak założyć działalność gospodarczą. Ze swojej strony służymy materiałami dydaktycznymi i fachowymi poradami w zakresie merytorycznym. Zajęcia mogą prowadzić sami nauczyciele albo specjaliści z ZUS.

Do udziału może się zgłosić każda szkoła ponadgimnazjalna. Wszelkie informacje pod numerem telefonu 74 64-97-370. Można też wysłać e-mail na adres katarzyna.serdeczna@zus.pl. Więcej na temat projektu i materiały edukacyjne do pobrania na stronie internetowej www.zus.pl/lekcjezzus.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): ''Lekcje z ZUS''

foto: pixabay.com

Z roku na rok rośnie liczba zachorowań na nowotwory. Rośnie też liczba zgonów na raka w powiecie kłodzkim.

foto: pixabay.com

303 mieszkańców miasta i gminy Radków zachorowało już w tym roku na grypę. 11 osób z Nowej Rudy na boreliozę. U czterech osób stwierdzono zaś gruźlicę. Sprawdzamy na jakie jeszcze choroby zakaźne zachorowali nasi mieszkańcy. Oficjalnie, bo nie wszystkie przypadki są zgłaszane.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×