REKLAMA

Nowa Ruda-Słupiec. Bez szans na posterunek

W kwietniu 2018 roku uruchomiono w Nowej Rudzie areszt i wtedy zwiększono ilość etatów o 7

Fot. Redakcja

W kwietniu noworudzcy radni zaapelowali do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu o przywrócenie posterunku w Słupcu oraz o zwiększenie liczby policjantów w noworudzkim komisariacie

Nowa Ruda. W apelu można było przeczytać, że Nowa Ruda, to właściwie dwa odrębne miasta Nowa Ruda i Słupiec liczący 12 tys. mieszkańców. Dlatego właśnie w przeszłości w Nowej Rudzie-Słupcu funkcjonował komisariat, który został zlikwidowany w 2004 r. W Słupcu powstało sporo nowych zakładów pracy, a to zwiększa ilości zdarzeń i interwencji policyjnych. Samorządowcy zwrócili się również o zwiększenie liczby funkcjonariuszy w komisariacie policji w Nowej Rudzie, przy którym funkcjonuje regionalny areszt. Dziś już wiemy, że nie ma szans ani na zwiększenie obsady noworudzkiego komisariatu, ani w uruchomienie w Słupcu posterunku policji.

Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w odpowiedzi na nasze pytania związane z apelem noworudzkich samorządowców zaznaczył, że decyzję w sprawie tworzenia, likwidacji lub przekształcenia komórek w komendzie powiatowej policji podejmuje komendant powiatowy policji. Nie ma też szans na zwiększenie liczby funkcjonariuszy. - W kwietniu 2018 roku uruchomiono w Nowej Rudzie areszt i wtedy zwiększono ilość etatów o 7. W 2020 roku stan etatowy został zmniejszony o 2 etaty, jednak cały czas należy pamiętać o tym, że i tak jest o 5 etatów więcej – wyjaśnia Rynkiewicz. Komisariat Policji w Nowej Rudzie obsługuje teren trzech gmin tj. miasta Nowa Ruda, gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków przy czym w Radkowie funkcjonuje posterunek (8 etatów).

 <<W całej Polsce strajkują ratownicy medyczni. Jak to wygląda u nas?>>

Były szef komisariatu punktuje rzecznika

 

Andrzej Czerniatowicz, były szef noworudzkiego komisariatu policji, a obecnie radny Nowej Rudy twierdzi, że areszt powstał, kiedy pełnił funkcję komendanta komisariatu policji w Nowej Rudzie. - Brak aresztu powodował, że osoby z naszego terenu zatrzymywane np. po awanturach domowych do wytrzeźwienia przeważnie były w godzinach nocnych do Kłodzka, co powodowało, że policjanci zamiast patrolować ulice Nowej Rudy, konwojowali aresztantów - mówi Czerniatowicz. - W cytowanej odpowiedzi Kamila Rynkiewicza, rzecznika prasowego z KWP Wrocław wynikało, że przy utworzeniu regionalnego aresztu, jego stan etatowy zwiększył się o 5, bo najpierw było 7, a później nam dwa zabrali. Moim zdaniem w odpowiedzi tej zabrakło informacji, że do obsługi aresztu regionalnego, jak funkcjonuje w Nowej Rudzie, kierując się rozporządzeniem potrzeba jeszcze 4, bądź 5 etatów – tłumaczy Czerniatowicz.

 

Przeczytaj także:

 

<<Szykuja się wylączenia prądu. Zobacz, czy zostaniesz bez światła>>

<<Monika Wieliochowska chętnie odwiedza dożynki. W tym roku jest rekordzistką>>

 

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Nowa Ruda-Słupiec. Bez szans na posterunek

Obrazek użytkownika m
  • m
  • 23-09-2021

W Nowej Rudzie w ostatnim czasie zniknęły Oddziały Szpitala, Wydział Ksiąg Wieczystych, ZUS, liczba mieszkańców zmniejszyła się od 2000 roku o 7 tyś mieszkańców. Żal patrzeć na to upadające miasteczko bez żadnych perspektyw dla ludzi młodych.

Fot. Pixabay

Dwie nowe kamery będą monitorować miasto, a kilka starych zostanie wymienionych na nowe.

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×