REKLAMA

Radków. Zalew z szansą na nowoczesność

Projekt przebudowy radkowskiego zalewu zakłada wyremontowanie niecki basenowej wraz ze zrobieniem nowej posadzki i wzmocnienia ścian, nowego kanału odpływowego do kąpieliska

Ma powstać wodny plac zabaw dla najmłodszych. Postawione zostaną również: wiata rekreacyjna, zaplecze sanitarne, przebieralnie, ławki

Radków. Burmistrz Bednarczyk chce wielkiego remontu i przebudowy zalewu w Radkowie. Plany są ambitne, a ich realizacja będzie droga, bo remont pochłonie blisko 5 milionów złotych. Plany są i jest chęć ich realizacji. Wszystko będzie jednak zależeć od tego czy będzie kasa. Bednarczyk liczy, że dostanie ją w ramach programu Polski Ład, do którego złożył wniosek o dofinansowanie.

<<Przeczytaj wywiad z Julią Kuczałą w najnowszym wydaniu magazynu Kobiecym Okiem>>

- Złożyliśmy do Polskiego Ładu zapotrzebowanie na środki w wysokości 2 mln 700 tys. zł. My do tego dołożymy ok. 3,5 mln zł. W sumie mamy projekt na 4 mln 800 tys. zł – wylicza Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Jest to projekt, który kiedyś był już składany w programach czeskich, ale nie przeszedł kwalifikacji, bo Náchod nie otrzymał właściwej punktacji. Jeżeli otrzymamy dofinansowanie przebudujemy istniejące kąpielisko na nowoczesne. Wszystko będzie zależeć od tego ile pieniędzy dostaniemy – dodaje.

Projekt przebudowy radkowskiego zalewu zakłada wyremontowanie niecki basenowej wraz ze zrobieniem nowej posadzki i wzmocnienia ścian, nowego kanału odpływowego do kąpieliska, schodków, drabinek, zjeżdżalni, wiaty, balustrad, nawierzchni na molo, oświetlenia. Ma powstać też wodny plac zabaw dla najmłodszych. Postawione zostaną również: wiata rekreacyjna, zaplecze sanitarne, przebieralnie, ławki. Zrobione będą chodniki.

 

CZYTAJ TAKŻE:

<<Nie żyje rowerzysta. Jak doszło do tragedii?>>

<<Groził, że zabije policjantów. Został zatrzymany>>

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Radków. Zalew z szansą na nowoczesność

Fot. Pixabay

Dwie nowe kamery będą monitorować miasto, a kilka starych zostanie wymienionych na nowe.

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×