REKLAMA

Celowo wyłączają prąd?

foto ilustracyjne: pixabay.com

W ubiegłym roku na terenie miasta i gminy Nowej Rudy Tauron przeprowadził remonty linii energetycznych i urządzeń warte 310 tys. zł. W mieście i gminie Radków inwestycje pochłonęły ok. 120 tys. zł. To jednak dopiero początek inwestycji, które spowodują, że w naszych domach i mieszkaniach może chwilowo brakować prądu.

Przeprowadzone prace obejmowały przede wszystkim opracowanie dokumentacji dotyczącej kompleksowej modernizacji stacji Głównego Punktu Zasilania w Nowej Rudzie, przebudowę linii niskiego napięcia wraz z budową stacji transformatorowej przy ul. Podgórskiej i Andersa w dzielnicy Drogosław, budowę nowej słupowej stacji transformatorowej oraz przebudowę części linii niskiego napięcia w Jugowie.
Plany do 2022
Wiemy też, jakie inwestycje grupa Tauron chce zrealizować na terenie miasta i gminy Nowa Ruda oraz Radkowa do 2022 r. - Do najważniejszych inwestycji zaliczamy m.in. kompleksową modernizację stacji Głównego Punktu Zasilania w Nowej Rudzie. Obecnie jest to największa i bardzo ważna dla regionu inwestycja - przekonuje nas Ewa Groń z grupy Tauron. - W Bożkowie planujemy skablowanie linii napowietrznej średniego napięcia przebiegającej po terenie Lasów Państwowych i wymianę izolatorów na napowietrznej linii wysokiego napięcia relacji Victoria-Nowa Ruda - dodaje rzeczniczka spółki. Inwestycje będą realizowane też w innych wsiach gminy Nowa Ruda. W Ludwikowicach Kł. zostanie przebudowany obwód linii niskiego napięcia, w Dzikowcu skablowana zostanie linia napowietrzna średniego napięcia. Na odcinku ze Ścinawki Śr. przez Ścinawkę Gr. i Włodowice, aż do Nowej Rudy przebudowana zostanie linia napowietrzna średniego napięcia. Natomiast w Sokolicy i Sokolcu Tauron planuje remont sieci napowietrznej niskiego napięcia.
Radków z planami
Koszt inwestycji zrealizowanych przez grupę Tauron w mieście i gminie Radków w 2018 r. to ok. 120 tys. zł. Tu zmodernizowane zostały obwody niskiego napięcia. To nie oznacza jednak, że to koniec inwestycji w tej gminie. - Plany do 2022 r. obejmują między innymi wymiany linii niskiego i średniego napięcia w Radkowie, Ścinawce Śr. i Tłumaczowie oraz budowę nowych powiązań, czyli dodatkowe linie energetyczne pomiędzy istniejącymi liniami, co poprawi pewność i jakość zasilania już istniejących oraz umożliwi przyłączenie do sieci nowych klientów - wymienia Ewa Groń.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Celowo wyłączają prąd?

foto: pixabay.com

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie praktycznie jednogłośnie zapadła decyzja o tym, że powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Ale nie we wsi, ale na noworudzkiej obwodnicy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jugowa. Zebrano w tej sprawie kilkaset podpisów.

Nagrali swój pierwszy teledysk do utworu „Horyzonty”. Nagrali też debiutancką płytę. Noworudzka KARMA mocnym uderzeniem wkroczyła na lokalną scenę muzyczną. Teraz przyszedł czas, aby usłyszał o nich kraj.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×