REKLAMA

Auto za 750 tys. zł.

Firma Maxer wywożąca nieczystości w naszym regionie dysponuje najnowocześniejszym samochodem, który już możemy zobaczyć na naszych ulicach. Kosztował 750 tys. zł.

Jest to najnowocześniejszy samochód przystosowany do naszego regionu, w którym nie brakuje m.in. wiaduktów. Dzięki temu, że jest niski, bez problemu pod nimi przejedzie. Budowany był od lutego na specjalne zamówienie. Kosztował 750 tys. zł. Podwozie mercedesowskie powstało za granicą, pozostała zabudowa w kraju, na Śląsku. - Ma napęd na cztery koła. Teraz będziemy mogli dojechać np. do schronisk, które wiadomo jak są położone. Wcześniej nie było możliwości dojazdu do nich. Teraz taka możliwość jest - mówi nam Marian Markiewicz, właściciel firmy Maxer. - Węże możemy rozciągnąć na odległość 100 metrów i z takiej odległości możemy wyciągać szambo. Będziemy mieli też możliwość m.in. czyszczenia studzienek kanalizacyjnych - dodaje. Wcześniej firma dysponowała dwoma 20-letnimi samochodami. Były one przystosowane tylko i wyłącznie do wywozu szamba. - Samochód co drugi dzień pojawia się na terenie miasta i gminy Nowa Ruda i w Radkowie. Ma podwójną pojemność beczki. To duża oszczędność i czasu i paliwa. Obsługujemy region Szczytnej, Polanicy, Kłodzka, Nowej Rudy, Radkowa, Wałbrzycha, Głuszycy, Jedliny Zdrój, Czarnego Boru - mówi Marian Markiewicz.
Współpraca z samorządami
- Wcześniej Radków nie był do nas przekonany. Pozwolenia wydawano nam na 3 miesiące. Mówiono mieszkańcom, że nasza firma przetrwa tylko rok na rynku. Później gmina przekonała się do nas. My co 3 miesiące składamy sprawozdania, w których informuje skąd wywoziliśmy szambo, a skąd nie - mówi właściciel firmy Maxer. - NUK w Nowej Rudzie często przekazuje mieszkańcom kontakt do nas, bo nie mają sił przerobowych. Przed wyborami z gminą Nowa Ruda nie było problemów. Dostaliśmy harmonogram i wszystko szło płynnie. Zobaczymy jak będzie teraz - dodaje. Przypomnijmy, że zgodnie z przyjętymi dyrektywami unijnymi o kanalizacji wszyscy powinni być do niej podłączeni. W innym przypadku samorządy zobowiązane są do zapewniania odbioru nieczystości płynnych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Auto za 750 tys. zł.

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×