REKLAMA

Dwa miesiące leżały w kanale

Jest śledztwo, ale denat do dziś nie został zidentyfikowany. Jak mówią śledczy, zwłoki ujawnione w kanale przy ul. Królowej Jadwigi w Nowej Rudzie najprawdopodobniej leżały tam od dwóch miesięcy.

- Ujawnione zwłoki były w znacznym rozkładzie. Prowadzone jest śledztwo w sprawie śmierci osoby, której na razie jeszcze nie udało się zidentyfikować. Bardziej wydaje się nam, że jest to mężczyzna - ocenia Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. - Została przeprowadzona sekcja zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Z sekcji wynika, że zgon był naturalny, ale przyczyny śmierci nie ustalono. Na pewno należy wykluczyć działanie przestępcze, czy przyczynienie się innej osoby do śmierci. Zostały pobrane próbki do badań. Na przykład DNA, ale będzie też potrzebny jakiś materiał porównawczy. Wstępnie można powiedzieć, że zwłoki leżały w kanale od ok. dwóch miesięcy - dodaje prokurator. Niezależnie od zleconych badań, noworudzcy policjanci w środę, 22 kwietnia wspólnie ze strażakami z OSP Słupiec przeszukali kanał mając nadzieję, że znajdą coś, co pomorze zidentyfikować zmarłego. - Zostaliśmy poproszeni o pomoc przez noworudzkich policjantów, ponieważ dysponujemy sprzętem i przeszkoleniem, które umożliwia nam prowadzenie akcji w miejscach szczególnie trudnych - mówi nam Daniel Leśniak, szef słupieckich druhów. Ich pomoc polegała na udostępnieniu sprzętu, m. in. aparatów powietrznych, akumulatorowego sprzętu oświetleniowego, łączności radiowej oraz detektora wielogazowego. Z kolei pomoc w działaniach polegała na asyście strażaków wewnątrz kanału oraz zabezpieczeniu miejsca, aby czynności operacyjne policji odbyły się w bezpieczny sposób. W działaniach uczestniczyło pięciu strażaków z OSP Nowa Ruda-Słupiec. - W tego typu zdarzeniu uczestniczyliśmy pierwszy raz. Najczęściej pomagamy policji w otwieraniu pomieszczeń oraz w akcjach poszukiwawczych - przyznaje Leśniak. Przypomnijmy. Do tego makabrycznego odkrycia doszło we wtorek, 14 kwietnia. 43-latka w kanale ściekowym na tyłach Rynku znalazła ludzkie zwłoki. Ciało leżało tam od dłuższego czasu na co wskazywał częściowy rozkład gnilny.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dwa miesiące leżały w kanale

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×