REKLAMA

Brak kasy na 100 metrów

foto: pixabay.com

Kilkadziesiąt lat i dalej nic. Tak załatwia się sprawy remontów w mieście.

A chodzi o położenie nowego asfaltu na zaledwie 100-metrowym odcinku drogi, wykonanie odwodnienia drogi dojazdowej do posesji i zamontowanie dwóch lamp przydrożnych. O to od lat proszą mieszkańcy budynków przy ul. Radkowskiej 74, 74A i 74B w dzielnicy Słupiec. - Otrzymałam informację, że koszt robót szacowany jest na 150 tys. zł. A przecież to zadanie odkładane jest w czasie od kilkudziesięciu lat – przypomina Regina Wałęsa, radna miejska. Wałęsa chce, aby remont tym razem już na pewno był wpisany do przyszłorocznego budżetu miasta.

Umieszczenie tak, remont już niekoniecznie

Urzędnicy uściślają, że nowa nawierzchnia, odwodnienie, oświetlenie i dokumentacja to koszt ok. 142 tys. zł. Burmistrz zapewnia, że zadanie zostało umieszczone w propozycjach budżetowych na rok 2021, ale że zostanie zrealizowane gwarancji już nie daje. - Realizacja tego zadania w przyszłym roku lub latach następnych uzależniona będzie od decyzji radnych i pieniędzy jakie będzie można przeznaczyć na jego realizację - podkreśla Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Brak kasy na 100 metrów

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki. Nowe zachorowania w ciągu ostatnich 24 godzin. Sprawdź ile osób zachorowało 28 listopada. Przez ostatnią dobę w powiecie kłodzkim zmarły 2 osoby.

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Strajk kobiet w Kłodzko. Tym razem pod hasłem: "W imię matki, córki, siostry"

Nowa Ruda, gmina Nowa Ruda, miasto i gmina Radków: wiele wskazuje, że od stycznia będziemy więcej płacić za wywóz odpadów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×