REKLAMA

Wandale zaatakowali

foto: UG Nowa Ruda

foto: UG Nowa Ruda

Wandale zniszczyli siedzenia i płytę nowego boiska przy szkole w Jugowie.

Wandalizm się szerzy. Najpierw jego fala przetoczyła się przez gminę Radków, gdzie niszczono znaki drogowe, ławki, tablice informacyjne, stojaki na rowery, czy rynny. Z kolei w Nowej Rudzie wandale wzięli na cel przystanki autobusowe. Teraz do zniszczeń doszło w gminie Nowa Ruda, gdzie zniszczono siedziska i płytę niedawno oddanego do użytku boiska przy Zespole Szkół nr 1 w Jugowie. - Gmina Nowa Ruda boryka się z takim samym problemem wandalizmu i dewastacji jak cała reszta Polski - przyznaje Diana Lisowska-Panek z urzędu gminy. - W tym roku zniszczeniu uległy dwa pojemniki w Ludwikowicach Kł., służące do selektywnej zbiórki odpadów (zgłoszone były do ubezpieczenia). Każda ze szkód zgłaszana jest też policji - wymienia urzędniczka. Budowa boiska pochłonęła blisko 700 tys. zł. Ponad 200 tys. władze gminy pozyskały z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ani władze gminy, ani dyrekcja szkoły nie chcieli zamykać boiska z zamysłem, że korzystać z niego będą również mieszkańcy. Czy teraz to się zmieni? Raczej nie, jest za to inny pomysł. - Gmina jeszcze w ubiegłym miesiącu zleciła wykonanie projektu i kosztorysu monitoringu obiektu i jest na etapie wyboru najkorzystniejszej oferty - zapewnia Diana Lisowska-Panek. - Boisko w założeniu miało mieć charakter ogólnodostępny i nie będzie zamknięte - deklaruje urzędniczka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wandale zaatakowali

Jan Bednarczyk chce sprzedać salę wiejską, z której korzystają mieszkańcy Raszkowa.

foto: zalewradkow.pl

Domki nad Radkowskim Zalewem od strony czeskiej nie wyglądają estetycznie i psują wizerunek gminy - tak o ośrodku wypoczynkowym mówią radkowscy radni.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×