REKLAMA

Kręcą w górach

źródło: Riese Dwa Oblicza / fb

Archiwum Historii Mówionej Ziemi Wałbrzyskiej wraz ze stacją TVN 24 rozpoczęło pracę nad reportażem, którego bohaterem jest dr. Jacek Wilczur. Zobacz materiał filmowy

Dr.Jacek Wilczur jest byłym żołnierzem AK, egzekutorem Podziemnego Państwa Polskiego i pracownikiem Głównej Komisji badań Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Był także młodocianym więźniem celi śmierci Lwowskiego i Styjeckiego więzienia. Znany jest też jako dowodzący Badaniami Głównej Komisji Badań Hitlerowskich Zbrodni na narodzie Polskim 1964 Góry Sowie. Zdjęcia kręcone będą m.in. w Górach Sowich - Walimiu, Głuszycy, Jugowicach Górnych. Emisja niebawem na antenie TVN 24.

" Poszliśmy na dół, pod Osówkę, aparatura wskazała, że pomieszczenie to było napromieniowane, wskazówka mało nie wyskoczyła z gablotki, wycofałem w ten czas grupę aby nikogo nie narażać na niebezpieczeństwo. Jakieś kilka dni po tym wydarzeniu zawołał mnie do swojego gabinetu dyrektor komisji Gumkowski i zakomunikował mi, że właśnie w tej chwili wojsko polskie wysadziło to miejsce w powietrze".

Archiwum Historii Mówionej Ziemi Wałbrzyskiej to projekt mający na celu zebranie jak najwięcej relacji ustnych świadków historii XX wieku.

Zobacz materiał filmowy klikając tutaj.

 

źródło: Riese Dwa Oblicza - FB / Telewizja Sudecka

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kręcą w górach

Fot. MM

Kłodzko: Czy samochód został porzucony i podpalony? Czekamy na komunikat służb.

Fot. KWP Wrocław

Przewrócił krzyż i przesunął płytę nagrobną. 33-latek został zatrzymany w areszcie. Co grozi mu za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego?

Nowa Ruda: Dobiegły końca prace remontowe na moście w Nowej przy ul. Józefa Piłsudskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×