REKLAMA

Podwykonawcom zapłaci Kiliński?

Firmy pracujące przy budowie noworudzkiego basenu mogą dostawać kasę już nie od głównego wykonawcy basenu, ale władz Nowej Rudy. To wszystko przez jego problemy finansowe.

Władze Nowej Rudy zdecydowały się płacić również bezpośrednio podwykonawcom budowy noworudzkiego basenu. Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy przyznaje, że zdarzają się takie formy płatności. - Zdarzają się takie płatności na wniosek podwykonawców za zgodą wykonawcy, natomiast my płacimy generalnie wykonawcy - mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Nie jest prawdą, że będziemy płacić bezpośrednio wszystkim podwykonawcom. To jest standardowa procedura przy dużych inwestycjach i czasami zdarza się płacić podwykonawcom za wykonane usługi - dodaje Kiliński. Tadeusz Malik w rozmowie z naszymi dziennikarzami nie potwierdził, że problemy finansowe wykonawcy budowy basenu są aż tak duże, ale stwierdził, że każdy ma dziś problemy i trudności. Przyznał za to, że jego firma będzie teraz zaliczkować roboty, czyli władze Nowej Rudy będą mu płacić za to co zamierza zrobić, a nie po wykonaniu tych robót.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Podwykonawcom zapłaci Kiliński?

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×