REKLAMA

"A od kiedy dziecino my się znamy?"

„A od kiedy dziecino my się znamy?” - pisze wójt Mierzejewska w Internecie do inspektora z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, po czym blokuje jemu możliwość wysłania do siebie odpowiedzi. To reakcja wójtowej na akcję odebrania przez inspektorat psów z Dzikowca i zarzuty do prokuratury o niedopełnieniu m. in. przez nią obowiązków.

Wójt gminy Nowa Ruda wpadła chyba w panikę po opublikowaniu na łamach Gazety Noworudzkiej artykułu opisującego akcję odebrania psów z Dzikowca i zarzutów stawianych jej przez inspektorów. - Pani wójt napisała do mnie na jednym z portali społecznościowych w Internecie. Wysłała mi zdjęcie waszej gazety i napisała: „A od kiedy dziecino my się znamy?” - mówi nam zdumiony Konrad Kuźmiński z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.
Skłonność do infantylnych zachowań ?
Wójt Mierzejewska znana jest z tego typu dziecinnych zachowań. Bardzo często artykuły na temat poczynań wójt lub zadawane jej przez nas pytania trafiają do Internetu. Wójt w ten sposób chce udowodnić, jak bardzo krzywdzą ją poruszane przez nas tematy. - Kto tam chodzi do urn wyborczych? Kto wybrał takiego włodarza - zastanawia się Pan Konrad. - Wójt miała ustawowy środek, aby pomóc i w drodze decyzji odebrać te psy, bo tam dochodziło krótko mówiąc do znęcania się nad zwierzętami. Tymczasem wójt nie chciała z nami rozmawiać. Była butna, arogancka i chamska. Najpierw rzucała telefonem, a potem nie odbierała - dziwi się zbulwersowany Pan Konrad.
Reakcja nie na to, co potrzeba?
Szkoda, że w tej wiadomości pani wójt nie odniosła się do tragedii, która latami rozgrywała się na Dzikowcu, a której mogła zapobiec. - Chodziłem dosłownie po gównach, które miały 40 cm. Te psy nie były wysterylizowane, rozmnażały się i zagryzały między sobą. Szczeniaki były zagryzane. Zabraliśmy 15 psów. Wszystkie suki były w ciąży. Kopulowały się tam jak tylko mogły między sobą. Jeszcze chwila a zamiast 15, byłoby 60 psów. Właściciel wyrzucał nam te psy przez okno - opowiadał nam Konrad Kuźmiński z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Grzyb, syfilis, pchły. Zwierzęta były pogryzione i zarobaczone. Przez kilka lat nie wychodziły z pomieszczeń. W domu czuć było niesamowity odór amoniaku. Jeszcze takiego czegoś nigdy nie widziałem - dodawał tuż po ich akcji pan Konrad.
Oko za oko
Przypomnijmy, że przeciwko właścicielowi zwierząt i wszystkim odpowiedzialnym urzędnikom zostało skierowane do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania się nad zwierzętami, pomocnictwa oraz niedopełnienia obowiązków służbowych. W sumie jest to 17 osób. - Tej sprawy na szczeblu lokalnym załatwiać nie będziemy - przekonuje Kuźmiński.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): "A od kiedy dziecino my się znamy?"

Obrazek użytkownika anno
  • anno
  • 24-05-2018

Ale REDAKTORKU uparles sie na PANIA WOJT .napisz cos o Panu GOLAKU
Obrazek użytkownika Z Jugowa
  • Z Jugowa
  • 24-05-2018

Mam nadzieję że prokuratura odpowiednio potraktuje całe towarzystwo odpowiednimi wyrokami.Czas skończyć z tą arogancja urzędników
Obrazek użytkownika Krzysiek
  • Krzysiek
  • 25-05-2018

Chyba czas rozliczyć Panią Wójt za jej pychę i arogancję dla mieszkańców i wyborców.
Obrazek użytkownika Krzysiek
  • Krzysiek
  • 25-05-2018

Chyba czas rozliczyć Panią Wójt za jej pychę i arogancję dla mieszkańców i wyborców.
Obrazek użytkownika Z Bożkowa
  • Z Bożkowa
  • 25-05-2018

Kolejny argument aby podziękować wójtowej za jej "pracę". Mam nadzieje, że wyborcy w tym roku będą mieli lepszy wybór niż przed czterema laty. Jej się wtedy udało, bo, po pierwsze ludzie nie chcieli Sławka a po drugie nie znali Ady.

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×