REKLAMA

Pociągi wróciły na tory

Ma ponad 100 lat i jest najdłuższym w Polsce tunelem kolejowym. Właśnie zakończył się remont tunelu pod Małym Wołowcem, a pociągi wróciły na tory.

Remont obejmował oczyszczenie i zabezpieczenie ceglanej obudowy tunel. Ubytki uzupełniono cegłą klinkierową. Udrożniono i oczyszczono też kanały wentylacyjne. Naprawiono też obudowę ceglaną w przejściach między dwoma tunelami pod Małym Wołowcem. - Prace związane z odnowieniem, remontem tego tunelu nie zostały jeszcze zakończone. Jeszcze trochę potrwają, ale ten zakres robót, które wymagały zamknięcia linii dla ruchu pociągów został już wykonany i od końca sierpnia pociągi całą trasę od Wałbrzych Głównego do Kłodzka Głównego przejeżdżają, a pasażerowie nie muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej - mówi Bohdan Ząbek z Polskich Linii Kolejowych. Tunel remontuje firma DOLKOM z Wrocławia. Dostanie za to ok. 8 mln zł. Od kwietnia na linii Kłodzko – Wałbrzych prowadzone są kolejne remonty, ale one na razie nie spowodują utrudnień dla pasażerów. - Trwa przebudowa układu torowego na stacji w Ścinawce Śr. Tam jednak komunikacja zastępcza wprowadzana nie będzie - zapewnia Ząbek. Póki co, bo najprawdopodobniej dojdzie do tego wraz z rozbiórką wiaduktu kolejowego znajdującego się nad drogą. Zostanie wybudowany ponownie od podstaw.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pociągi wróciły na tory

Czwartek, 29 października, przyniósł 857 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

W powiecie kłodzkim mamy dziś 3 nowe zachorowania: 2 w gminie Nowa Ruda i jedno w Gminie Bystrzyca Kłodzka - 1

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×