REKLAMA

"Tylko przeżyć" - spotkanie z Sylwią Winnik

Na kartach „Dziewcząt z Auschwitz” powróciła do piekła wojny. Spisała poruszające i dramatyczne wspomnienia kobiet, które przeżyły w Oświęcimiu i dziś dają świadectwo. Teraz Sylwia Winnik z nową książką odwiedzi czytelników w gminie Nowa Ruda.

Nowa książka nosi tytuł „Tylko przeżyć“.
- To reportaż, który opowiada o wojnie współczesnej, ale nie tylko o tym. Tytuł reportażu "Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy" nakreśla nieco szerszy zakres tematyki najnowszej książki. To relacje nie tylko żołnierzy wyjeżdżających na misje do Ira-ku, Afganistanu, Kosowa czy Syrii, ale przede wszystkich ich żon, dzieci, matek. To kolejny raz historie opisane emocjami. Nie brakuje w tej książce wojny, i scen iście z filmu akcji co ucieszy Panów, ale we wspomnieniach tych odnajdziemy przekaz o istocie rodziny, tęsknocie i rozłące. Z drugiej strony opowieść swoją snują żony tych żołnierzy, czasami dzieci i matki, dzięki czemu dowiadujemy się co czują gdy ich mąż, syn, ojciec jest na niebezpiecznej misji, gdzie toczy się wojna. Opowiadają o samotności, o tym jak radzą sobie z codziennością w strachu i w pojedynkę. Borykają się z takimi samymi problemami jak ja czy każdy z Państwa. Ich życie codzienne jest walką i wojną. Książka ta dopo-wiada też i poddaje do dyskusji kwestię motywacji wyjazdów żołnierzy na zagraniczne misje. Czy to na pewno nie nasza wojna? Czy żołnierz jedzie tam tylko dla pieniędzy? Czy rodzina się na to godzi? Ile tak naprawdę trzeba poświęcić mając za męża i ojca żołnie-rza? Ta książka ma jednak wiele aspektów o których warto pomyśleć podczas lektury. Niemniej, jest to książka dla każdego, mężczyzny i kobiety. Pamiętajmy, że podobne emocje mogą czuć żony i rodziny policjantów, strażaków, ratowników medycznych, TOPR... każdy z nas – mówi nam Sylwia Winnik.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): "Tylko przeżyć" - spotkanie z Sylwią Winnik

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×