REKLAMA

Akcja na Orionie

Ryk syren, wozy strażackie i blisko stu strażaków z pięciu powiatów uczestniczyło w działaniach w zakładzie Orion w Nowej Rudzie.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które przeprowadza się raz na dwa lata. Orion jak mówią strażacy to zakład dużego ryzyka powstania poważnej awarii przemysłowej i ten zakład zgodnie z obowiązującymi przepisami musi mieć zewnętrzne i wewnętrzne plany operacyjne dotyczące jego funkcjonowania.
- Częścią tych planów jest prowadzenie ćwiczeń. Te ćwiczenia są prowadzone wspólnie z zakładem i wojewódzką strażą pożarną, ale również z innymi służbami, które na tym terenie się znajdują – mówi nam mł. bryg. Andrzej Góralski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu.
Sprawdzenie wewnętrznego planu ratowniczo – operacyjnego dla zakładu, sposobu alarmowania, możliwości technicznych i taktycznych jednostek (czy instalacje służące do gaszenia pożarów dobrze działają), oraz tego jak wygląda współpraca z prowadzącym zakład i innymi służbami – to główne cele organizowanych ćwiczeń.
- Przede wszystkim chodzi o to, żeby sprawdzić czy scenariusze, które są założone w zewnętrznym planie operacyjnym dla tego zakładu, które przewidują, że może tam powstać w związku z niebezpiecznymi substancjami jakaś awaria przemysłowa, czy są możliwe do zrealizowania jeżeli chodzi o likwidację zagrożeń – mówi Andrzej Góralski.
Przypomnijmy, że Orion Spółka z o.o. działająca w Nowej Rudzie – Słupcu to pierwszy Polsce wybudowany całkowicie od podstaw zakład produkujący pianę poliuretanową montażowo-uszczelniającą dla potrzeb budownictwa. Funkcjonujący na polskim rynku od 1999 r., jest jedną z najnowocześniejszych firm tego typu w Europie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Akcja na Orionie

Obrazek użytkownika prezes
  • prezes
  • 20-05-2019

https://wprawo.pl/2019/05/20/zydzi-nie-odpuszcza-szef-wjro-o-lepszej-atmosferze-do-dyskusji-o-roszczeniach-wideo/

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×