REKLAMA

Grzywna za machloje

Zostali skazani na kary grzywny. Dostali też czasowy zakaz zajmowania wszelkich stanowisk w Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziś Jerzy K. nadal jest strażakiem.

To sprawa z 2015 r. Wówczas, 11 grudnia została sporządzona policyjna notatka urzędowa, z której wynikało, iż w ramach prowadzonych czynności operacyjnych uzyskano informacje, że 2 strażaków OSP w Ludwikowicach Kł., w okresie od 2012 do 2014 r. podrabiało podpisy naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej na kartach pracy pojazdu marki STAR, które następnie były przedkładane do rozliczenia w Urzędzie Gminy w Nowej Rudzie. Chodziło o kasę za udział w akcjach gaśniczych. W marcu 2016 r. sprawa trafiła na biurko prokuratora. Zarzuty w tej sprawie postawiono Jerzemu K. i Zenonowi D. Wyrok zapadł 15 czerwca 2016 r. - Panom wymierzono karę grzywny. Jerzemu K. karę 50 stawek dziennych grzywny, przy przyjęciu, iż stawka dzienna wynosi 40 zł. Orzeczono też zakaz zajmowania wszelkich stanowisk w Ochotniczej Straży Pożarnej na okres dwóch lat. Zenonowi D. wymierzono karę 50 stawek dziennych grzywny, przy przyjęciu, iż stawka dzienna wynosi 20 zł. Dostał też zakaz zajmowania wszelkich stanowisk w Ochotniczej Straży Pożarnej na okres roku - informuje Monika Pawelec z Sąd Rejonowy w Kłodzku. Dziś Jerzy K. w dalszym ciągu jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, ale nie piastuje już żadnych funkcji w zarządzie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Grzywna za machloje

Fot. UM Nowa Ruda

Burmistrz Tomasz Kiliński gościł u siebie Państwa Katarzynę i Artura Podgórskich, szczęśliwych rodziców noworudzkich trojaczków. Miasto przygotowało upominki dla świeżo upieczonych rodziców, które osobiście wręczył włodarz.
Rozalia, Zofia oraz Franciszek przyszli na świat 10 czerwca i są pierwszymi dziećmi Państwa Podgórskich. Maluchy nie mogły jednak uczestniczyć w spotkaniu, ale jak przekonują rodzice, dzieci czują się dobrze i z dnia na dzień dostarczają nowych wyzwań.

Fot. Gazeta Kłodzka

Autobusy kłodzkiego PKS-u stanęły 21 marca. Wstrzymano wtedy wszystkie kursy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×