REKLAMA

Grzywna za machloje

Zostali skazani na kary grzywny. Dostali też czasowy zakaz zajmowania wszelkich stanowisk w Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziś Jerzy K. nadal jest strażakiem.

To sprawa z 2015 r. Wówczas, 11 grudnia została sporządzona policyjna notatka urzędowa, z której wynikało, iż w ramach prowadzonych czynności operacyjnych uzyskano informacje, że 2 strażaków OSP w Ludwikowicach Kł., w okresie od 2012 do 2014 r. podrabiało podpisy naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej na kartach pracy pojazdu marki STAR, które następnie były przedkładane do rozliczenia w Urzędzie Gminy w Nowej Rudzie. Chodziło o kasę za udział w akcjach gaśniczych. W marcu 2016 r. sprawa trafiła na biurko prokuratora. Zarzuty w tej sprawie postawiono Jerzemu K. i Zenonowi D. Wyrok zapadł 15 czerwca 2016 r. - Panom wymierzono karę grzywny. Jerzemu K. karę 50 stawek dziennych grzywny, przy przyjęciu, iż stawka dzienna wynosi 40 zł. Orzeczono też zakaz zajmowania wszelkich stanowisk w Ochotniczej Straży Pożarnej na okres dwóch lat. Zenonowi D. wymierzono karę 50 stawek dziennych grzywny, przy przyjęciu, iż stawka dzienna wynosi 20 zł. Dostał też zakaz zajmowania wszelkich stanowisk w Ochotniczej Straży Pożarnej na okres roku - informuje Monika Pawelec z Sąd Rejonowy w Kłodzku. Dziś Jerzy K. w dalszym ciągu jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, ale nie piastuje już żadnych funkcji w zarządzie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Grzywna za machloje

Kłodzko: Odbyło się ostatnie pożegnanie Hani, która przed śmiercią przeszła prawdziwe piekło.

Fot. Zdzisław K. Polska-org

Lewin Kłodzki: W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×