REKLAMA

Nowa Ruda. W naszym mieście kręcą serial

Do Nowej Rudy przyjechał Andrzej Seweryn - polski aktor i reżyser

Fot. Redakcja

Ulica Bohaterów Getta w sobotę została przejęta przez filmowców

Fot. Redakcja

Sporo działo się m.in. przy noworudzkiej bibliotece

Fot. Redakcja

Sceny nagrywane były także przy ośrodku zdrowia Evita

Fot. Redakcja

Biblioteka zmieniła się na moment w Hotel Stylowy

Fot. Redakcja

Nowa Ruda. W naszym mieście kręcą film. Przyjechał Andrzej Seweryn

Nowa Ruda, jej okolice i całe Góry Sowie to od dawna popularne miejsca wśród filmowców. W 2019 r. mogliśmy zobaczyć "Powiernika" - film Łukasza Kazka i Mateusza Kudły, a także serial "Znaki", którego tłem wydarzeń są nasze rodzime miejsca.

Od wczoraj mieszkańcy Nowej Rudy mogą czuć się nieco zdezorientowani. Okazuje się bowiem, że idąc ulicą Bohaterów Getta nagle napotykali na swojej drodze hotel Stylowy, a także restaurację Delicja. Nikt jednak w tak szybkim tempie nie otworzyłby tutak tego typu obiektów. Tym bardziej, że oba znajdują się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jak się okazuje to jedynie scenografia na potrzeby kolejngo serialu, do którego zdjęcia były dziś przygotowywane, między innymi w bibliotece. Już wiadomo, że reżyserem kręconego serialu "Królowa" jest Łukasz Kośmicki, a główną rolę gra Andrzej Seweryn - jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. 

Filmowców mogliśmy zobaczyć na ulicy Bohaterów Getta. Sceny nagrywali nie tylko w bibliotece, ale też m.in. przed ośrodkiem zdrowia Evita. 

 

Kręcono "Znaki"

W 2018 roku między innymi w Nowej Rudzie kręcono serial "Znaki", który można było oglądać w telewizji AXN. Akcja serialu toczy się w malowniczych Górach Sowich. Minęło kilka lat od czasu, kiedy w tajemniczych okolicznościach zginęła studentka i nie udało się ustalić okoliczności jej śmierci. W tej samej miejscowości dochodzi do kolejnej zbrodni. Śledztwo prowadzi komisarz Trela (Andrzej Konopka), który, by dotrzeć do prawdy, musi przełamać zmowę milczenia panującą w miasteczku. Oprócz Konopki na ekranach pojawią się m.in.: Helena Sujecka, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Helena Englert, Mirosław Kropielnicki, Andrzej Mastalerz, Mariusz Ostrowski, Rafał Cieszyński i Magdalena Żak.

 

CZYTAJ TAKŻE:

<<Zaginęła 13-letnia Anastazja Dziubczyńska. Widziałeś ją? Skontaktuj się z policją>>

<<Wandale niszczą dawny szpital. Co się tam dzieje?>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Nowa Ruda. W naszym mieście kręcą serial

Obrazek użytkownika Kolo
  • Kolo
  • 10-08-2021

W tym mieście brud wszędzie i obskurnie i nie ma się czym chwalić!

Fot. Pixabay

Dwie nowe kamery będą monitorować miasto, a kilka starych zostanie wymienionych na nowe.

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×