REKLAMA

Bestie, nie ludzie w Tłumaczowie

fot. Fundacja Pod Psią Gwiazdą

Suka oszczeniła się na łańcuchu. Była zarobaczona

To co  zobaczyli Wolontariusze Fundacji Pod Psią Gwiazdą w Tłumaczowie, na długo pozostanie w ich pamięci. - Suka oszczeniła się na łańcuchu w bardzo trudnych warunkach. Zwierzęta były tak zarobaczone, że gdyby nie udzielono im w porę pomocy, to nie wiadomo jakby się to skończyło - mówi nam Andrzej Olszewski, przedstawiciel fundacji. Z jedenastu urodzonych szczeniąt przeżyło jedynie siedem. W tej chwili dochodzą do siebie w lecznicy weterynaryjnej. Są intensywnie leczone. - Czwórkę lub piątkę z nich będziemy chcieli wkrótce odebrać. Niestety dwa są w bardzo ciężkim stanie - przyznaje Olszewski.Dlaczego suczka musiała rodzić w takich warunkach? - W tym przypadku mieliśmy do czynienia z typowym brakiem wyobraźni. Można było te zwierzaki wprowadzić do domu i się nimi zaopiekować, ale musiałby być impuls z zewnątrz. Policji nie było przy tej interwencji - ocenia nasz rozmówca. Na posesji, gdzie pojawili się wolontariusze Fundacji pozostały jeszcze dwa psy. Ich właściciele zapewnili jednak, że nie dopuszczą ponownie do takiej tragedii. Zabrali zwierzęta z podwórka do domu. - Przed tą falą mrozów zależało nam na tym, aby je uratować. Nie miałyby najmniejszych szans na przeżycie w takich warunkach - zaznacza przedstawiciel Fundacji, która w Kłodzku prowadzi schronisko dla zwierząt

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bestie, nie ludzie w Tłumaczowie

W listopadzie ubiegłego roku internauci próbowali ratować Skansen Mini Zoo w Wambierzycach, jedną z najstarszych atrakcji turystycznych naszego regionu. Dziś czytelnicy alarmują, że zwierzęta, które w nim przebywają potrzebują pomocy.

Mieszkaniec natknął się w lesie w okolicach Włodzickiej Góry na rozszarpanego koziołka. My sprawdzamy, czy w lasach znów grasują wilki i czy miłośnicy leśnych wędrówek mogą czuć się bezpiecznie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×