REKLAMA

Oszczędzajmy wodę!

Upały nie odpuszczają. Na termometrach wciąż powyżej 30 stopni. Noworudzkie wodociągi apelują do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody.

Wody może zabraknąć – to najgorsza z opcji. Tego też obawiają się wodociągowcy
- Upały spowodowały, że nasze ujęcia powierzchniowe są niewydajne. Ich wydajność bardzo spadła i jest to 1/3 normalnej wydajności. Posiłkujemy się wodą z Kamieńca Ząbkowickiego, ale ona też już jest na granicy. Na razie wszystko mamy pod kontrolą – mówi nam Ryszard Rzeczycki, prezes noworudzkich wodociągów.
Wodociągowcy apelują do mieszkańców, aby m.in. nie myli samochodów i ograniczyli podlewanie roślin
- Jeżeli pogoda się nie zmieni, będziemy musieli podjąć bardziej rygorystyczne ograniczenia. Na razie jednak jeszcze nie zastanawialiśmy się nad tym. Jeżeli nic się nie zmieni będziemy rozmawiać z burmistrzem i Panią wójt. Wody może zabraknąć – wówczas będzie jej dystrybucja, ale mówię, na razie sytuację kontrolujemy – mówi Rzeczycki. Tak długotrwałej suszy u nas nie pamiętam – dodaje.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Oszczędzajmy wodę!

Obrazek użytkownika Adam
  • Adam
  • 08-08-2018

Jak nie a 1994 a 2002 rok przecięż Pan Rzeczycki urzędował wtedy i też były susze.
Obrazek użytkownika Adam
  • Adam
  • 08-08-2018

Jak nie a 1994 a 2002 rok przecięż Pan Rzeczycki urzędował wtedy i też były susze.
Obrazek użytkownika WW
  • WW
  • 09-08-2018

Panie Prezesie to nie komuna. Pan dostał 80 tys. nagrody i Pan ma myśleć jak wodę zapewnić.

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Architekci z Krakowa zaprojektują bożkowskie przedszkole.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×