REKLAMA

Otworzę, gdy wyjdzie słońce

- Nie będę robił nic na siłę, dlatego Muzeum Minerałów w Suszynie otworzę wraz z pojawieniem się pierwszych słonecznych dni, czyli na przełomie kwietnia i maja - zapowiada Jan Bednarczyk.

Dawna zabytkowa remiza strażacka została przebudowana i przystosowana do pełnienia funkcji muzeum. Remont już się zakończył. Tu zobaczymy wszystko to, czym nasza ziemia bogata. Mówiąc o tych bogactwach mówimy oczywiście o kruszywach i minerałach. W muzeum zobaczymy m.in. pochodzące z Suszyny kamienie agat, jaspis i grafit. Zobaczymy jak wyglądają minerały już obrobione i oprawione. Nie zabraknie też kompozycji suszu i zdjęć przedstawiających dawną szkółkę szybowcową, która funkcjonowała w Suszynie w pobliżu przyszłego muzeum. - Wiosną, już poza zakończonym remontem, uporządkujemy przyległy teren. Przygotowywane jest już też wyposażenie muzeum, czyli kamienie. Stawiane są regały, na których będą eksponowane. Pod koniec grudnia dokonaliśmy odbioru budowlanego. Otwarcie zrobimy pod koniec kwietnia lub na początku maja. Pokażemy eksponaty. Wtedy zaprosimy ludzi. Jest już tam wiata integracyjna, dlatego można będzie coś fajnego zrobić z okazji otwarcia - tłumaczy Bednarczyk. Zdaniem burmistrza, otwieranie muzeum teraz byłoby otwieraniem na siłę. Duża część eksponatów, które zobaczymy w Muzeum Minerałów pochodzi ze zbiorów mieszkańców.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Otworzę, gdy wyjdzie słońce

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×