REKLAMA

Pielęgniarka zachorowała na odrę. Rodzina nie wiedziała

foto: pixabay.com

Pielęgniarka z oddziału dziecięcego noworudzkiego szpitala chorowała na odrę. Nikomu o tym nie powiedziała, choć najprawdopodobniej zaraziła się od pacjentów.

Sprawa wyszła na jaw przypadkiem w piątek, 10 stycznia podczas jej sprawy rozwodowej. Podczas przesłuchania mówiła m. in. o tym, że gdy miała odrę, to jej mąż się nią nie opiekował. Jej mąż twierdzi z kolei, że choć mieszkali razem, to nic o tym nie wiedział. - Żona jest pielęgniarką na oddziale dziecięcym w Nowej Rudzie. W marcu ubiegłego roku miała objawy jakby przeziębienia, czyli kaszel, Miała też plamy czerwone na ciele, itd. Powiedziałem jej wtedy, chyba masz odrę, ale ona mówiła, że nie, że to przeziębienie. Teraz się okazało, że po prostu żyła sobie z tą chorobą w moim małym mieszkaniu - mówi pan Waldemar (imię zostało zmienione, dane do wiadomości redakcji).

Sanepid wiedział

Choć mąż nie wiedział o chorobie żony, to wiedzieli o tym pracownicy sanepidu. - W marcu 2019 r. zarejestrowano przypadek odry u pielęgniarki z oddziału dziecięcego w Nowej Rudzie - potwierdza Krzysztof Dąda, kierownik działu epidemiologii kłodzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Przypomnijmy, że to nie pierwszy taki przypadek. W maju ubiegłego roku informowaliśmy, że wśród osób, które zachorowały na odrę był jeszcze jeden pracownik noworudzkiego szpitala. Tymczasem jeszcze w 2018 r. chorych na odrę nie było ani w mieście, ani w gminie w Nowa Ruda. Zachorowań nie było też w mieście i gminie Radków. W ubiegłym roku niestety już tak. W mieście Nowa Ruda odnotowano 3 przypadki zachorowań na odrę i tyle samo w gminie Nowa Ruda, a dokładnie stwierdzono je w Ludwikowicach Kł. Nikt natomiast nie zachorował na odrę w mieście i gminie Radków.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pielęgniarka zachorowała na odrę. Rodzina nie wiedziała

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×