REKLAMA

Bez progów na Broniewskiego

Nie będzie progów zwalniających na ul. Broniewskiego w dzielnicy Słupiec.

Trzeba szukać innego pomysłu na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.
- Tam nie można założyć progów zwalniających. W tym miejscu jest bardzo duże zagęszczenie studzienek, a przepisy mówią, że musi zostać zachowana odpowiednia odległość. Przepisy nie pozwalają na zamontowanie progów. Wizja objęła ulice Broniewskiego i Bema. Będziemy się zastanawiali nad zamontowaniem spowalniaczy, albo wysepki - przekonuje Jerzy Pulit, radny miejski i członek Komisji Porządku Publicznego i Komunikacji Rady Miejskiej, która przed kilkoma dniami pojawiła się na popularnej Złodziejówce.
Są zgłoszenia
Tymczasem Piotr Kwiecień, komendant noworudzkich strażników miejskich przyznaje, że wpływały zgłoszenia o przekraczaniu w tym rejonie dozwolonej prędkości. - Mieliśmy takie informacje zarówno od radnych, jak i od mieszkańców. Tam szarżują samochodami i na motorach. Jednak bez pomiaru prędkości trudno tu ustalić, a my nie mamy takich urządzeń. Proszono nas jednak o częstsze kontrole w tym miejscu - wyjaśnia komendant. My z kolei sugerujemy, aby w tym miejscu częściej pojawiali się mundurowi, którzy mogą sprawdzić, kto w tym rejonie szarżuje, a kto nie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bez progów na Broniewskiego

W poniedziałek w Operze Wrocławskiej Julian Golak odebrał statuetkę w uznaniu wieloletniej działalności „za służbę na rzecz budowania tożsamości regionalnej Dolnego Śląska”.

- Rozwój Nowej Rudy zależy w dużej części od decyzji podejmowanych w Sejmiku. W ciągu 12 lat przeznaczyliśmy dziesiątki milionów złotych m.in. na budowę obwodnicy, przebudowę ul. Świdnickiej i trasy do granicy w Tłumaczowie. Chcę kontynuować pracę na rzecz mieszkańców – mówi Julian Golak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

foto: użyczone

Wójt się nie poddaje i odwołała się od decyzji konserwatora zabytków, który nakazał jej wstrzymać rozbiórkę wiaduktu pod nieczynną linią kolejową na trasie Dzikowiec-Srebrna Góra.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×