REKLAMA

Pamiętaj o skrzynce i numerze

foto: pixabay.com

W mieście i gminie Nowa Ruda oraz mieście i gminie Radków spora część mieszkańców nie posiada zainstalowanych skrzynek na listy. Sprawdziła to Poczta Polska.

Ile dokładnie skrzynek brakuje, pocztowcy jeszcze nie wiedzą. - Rozpoczęliśmy akcję mającą na celu zwiększenie liczby skrzynek oddawczych na obszarach gmin. Weryfikujemy jej skutki. Za kilka miesięcy będziemy dysponować liczbami – mówi nam Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. Brakuje nie tylko skrzynek. Są też braki w oznakowaniu numerem porządkowym posesji, co utrudnia prawidłowe i sprawne doręczanie korespondencji przez listonosza. Brak skrzynki na listy to problem dla obu stron. Nie tylko dla listonosza, ale także dla adresata, bo przesyłki do osób, które nie mają skrzynek indywidualnych nie trafiają do nich. Listonosze, zarówno w przypadku przesyłek rejestrowanych, jak i zwykłych zmuszeni są do pozostawiania zawiadomienia (awiza) w zależności od możliwości dostępu do posesji np. w drzwiach mieszkania lub w ogrodzeniu, rurach i rynnach PCV oraz stosowania innego rodzaju tymczasowych rozwiązań wskazywanych przez mieszkańców. Efektem są późniejsze zastrzeżenia i skargi zarówno mieszkańców, jak i nadawców przesyłek. Warto też pamiętać, że po zostawieniu przez listonosza awiza adresat musi fatygować się po odbiór listu na pocztę.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pamiętaj o skrzynce i numerze

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×