REKLAMA

Szansa na nowe oświetlenie

foto: pixabay.com

Nowa Ruda znalazła się wśród 25 polskich miast, które otrzymają kasę z Human Smart Cities. Pod tą tajemniczą nazwą ma kryć się rewolucja dla Nowej Rudy.

„Przyjazna przestrzeń dla mieszkańców - Inteligentna Nowa Ruda, to nazwa projektu, na którego realizację władze Nowej Rudy dostały milion 145 tys. zł. Kolejne 127 tys. zł na realizację tego projektu pochodzić będą z budżetu Nowej Rudy. Na co dokładnie pieniądze zostaną wydane? - Od drugiego kwartału 2019 r. do 2021 r. wykonane zostaną audyty budynków użyteczności publicznej pod kątem energetycznym. Ponadto zaprojektowane zostaną energooszczędne rozwiązania dla oświetlenia miejskiego i system zbierania danych o jakości powietrza w mieście - mówi Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy noworudzkiego magistratu.
Sztuczna inteligencja
Realizacja projektu to wdrożenie inteligentnych rozwiązań na terenie miasta m.in. w zakresie oświetlenia miejskiego. Dzięki temu urzędnicy zapoznają się z rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Po opracowaniu dokumentacji będą mogli też w przyszłej perspektywie unijnej aplikować o funduszy na wdrożenie inteligentnych rozwiązań w mieście. Jakich? Na przykład o dynamicznym oświetleniu drogowym. W ramach projektu Human Smart Cities Finowie zaprezentowali swoje dynamiczne oświetlenie drogowe, które jest zbliżone do rozwiązań już stosowanych w Polsce. Na czym polega? Jeżeli nie ma ruchu na drodze to lampa świeci na 10% swojej mocy, jeżeli pojawia się człowiek to lampy się przed nim rozświetlają. Inteligentne rozwiązania można też wykorzystać np. w budynkach użyteczności publicznej i podobnie jak Finowie zamontować różnego rodzaju czujniki stężenia CO2 np. w szkołach, które pozwolą zwiększyć napływ powietrza, a zmniejszą stężenie dwutlenku węgla.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Szansa na nowe oświetlenie

Obrazek użytkownika Zagorze
  • Zagorze
  • 03-04-2019

Co ze spowalniaczami ruchu na Zagórzu????,kiedy będą zlikwidowane???

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×