REKLAMA

Profanacja na cmentarzu?

Mieszkańcy skarżą się na zarządcę cmentarza komunalnego w Nowej Rudzie.

Ich zdaniem na cmentarzu panuje bałagan, a groby po koszeniu traw wyglądają makabrycznie. Zarządca nie ukrywa, że tak kiedyś było, ale dziś jego pracownicy bardziej się pilnują.
Mieszkańcy płacą krocie za utrzymanie grobów swoich bliskich. Płacą i wymagają od zarządcy uszanowania miejsca, gdzie spoczywają ich najbliżsi. Jednak nie zawsze grób wygląda tak, jak na miejsce sacrum przystało. - Już kiedyś po koszeniu grób wyglądał makabrycznie. Wszystko zasypane było trawą. Póki jest to świeża trawa, jeszcze można to sprzątnąć. Ale jak uschnie, to trzeba dwa dni poświęcić na mycie pomnika – mówi zbulwersowany Jerzy Kwaśniewski. - Koszą, niech nakryją te groby jakąś folią. Przecież to jest profanacja – dodaje. Skoszona trawa to nie jedyny problem z jakim borykają się właściciele grobów na noworudzkim cmentarzu - Ścięli drzewo, a trociny zostały. Po deszczu wszystko klei się do pomników. Wychodzą z założenia, że ludzie i tak to posprzątają. Jeszcze jak ktoś częściej przychodzi to posprząta, a jak nie to grób wygląda makabrycznie - przekonuje Kwaśniewski.
Zarządca tłumaczy
Zarządcą cmentarza jest firma Czesława Kantorskiego. Jak dowiedzieliśmy się od pracowników, rzeczywiście kiedyś było tak, że był bałagan. Teraz jednak - jak zapewniają pracownicy zarządcy - wszystko wygląda inaczej. Zastosowano inną metodę – jeden pracownik kosi trawę, a drugi idzie za nim i sprząta ją z grobów i otoczenia. – Mieliśmy kilka zgłoszeń i pilnujemy tych spraw na bieżąco - zapewniają przedstawiciele firmy.
Nie pierwszy raz
To nie pierwsza skarga mieszkańców na zarządcę cmentarza. Pod koniec maja jedna z naszych czytelniczek również skarżyła się na cmentarny nieład. Wówczas Pani Grażyna informowała m.in. o piętrzących się na cmentarzu śmieciach. Jak mówiła, problem bałaganu na noworudzkim cmentarzu nie jest problemem chwilowym, bo ona obserwuje go od lat.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Profanacja na cmentarzu?

Obrazek użytkownika Nawigator
  • Nawigator
  • 13-09-2018

Byłem na wielu cmentarzach w Polsce. Ten w Nowej Rudzie uważam za dobrze utrzymany. Informuję że na innych cmentarzach mało gdzie administracja wykonuje koszenie między grobami. Z tego względu wyrażam odmienną opinię od osób niezadowolonych.

foto: pixabay.com

25 stycznia doszło do śmierci w pijalni piwa przy ul. Armii Krajowej w centrum Nowej Rudy. Pomimo to nadal nie ma wyników sekcji zwłok, a tym samym odpowiedzi na pytanie, co się wydarzyło.

foto: pixabay.com

W kuchennej szafce schował 2 kg amfetaminy o wartości ok. 80 tys. zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×