REKLAMA

Wyroku nie usłyszał

Osobowy Volkswagen Golf, w którym jechało pięć osób zderzył się z czeską ciężarówką. Zginęły trzy osoby, dwie trafiły do szpitala.

fot. Internet

Jakub K. oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym zginęły trzy osoby nie usłyszał wyroku. Do 19 lipca pozostanie za kratami.

Rozprawa odbyła się w środę, 10 czerwca. - Akta sprawy zostały przekazane biegłemu. Nie ma wyroku, nie ma nowego terminu rozprawy, czekamy na opinię biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych - informuje Marzena Rusin – Gielniewka, sędzia Sądu Okręgowego w Świdnicy.
W tej sprawie odbyły się już dwie rozprawy, podczas których przesłuchano oskarżonego i wszystkich zawnioskowanych w akcie oskarżenia świadków, których było 16. Na wniosek obrońcy sąd wezwał na rozprawę biegłych, którzy wydawali pisemną opinię z zakresu rekonstrukcji wypadku i medycyny sądowej. Z uwagi na nieobecność biegłych i stan zagrożenia epidemicznego kolejne cztery rozprawy nie odbyły się. Na tej wyznaczonej na 10 czerwca sprawa mogła się zakończyć. Warunkiem miało być jednak pojawienie się na niej biegłych.

Tragedia, która wstrząsnęła

Przypomnijmy. Tragedia, do jakiej doszło 15 czerwca 2018 r. wstrząsnęła nie tylko Nową Rudą, ale i Polską. Osobowy Volkswagen Golf, w którym jechało pięć osób zderzył się z czeską ciężarówką. Zginęły trzy osoby, dwie trafiły do szpitala. Do tragedii doszło nad ranem na drodze wojewódzkiej nr 381, w okolicach zakładów Umicore w dzielnicy Słupiec. Prokuratura zaraz po wypadku wszczęła śledztwo. Śledczy dysponowali m.in. nagraniami z monitoringu stacji benzynowej i zakładu Umicore. Prokurator z obawy na możliwość mataczenia w sprawie wnioskował o tymczasowy areszt dla Jakuba K. Sąd przychylił się do argumentów prokuratury. Oskarżonego przed aresztem nie uchronił nawet obrońca, który składał w tej sprawie apelację.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyroku nie usłyszał

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Fot. Gmina Nowa Ruda

Wczoraj w Wałbrzychu nasze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Czerwieńczyce, OSP Bożków i OSP Włodowice otrzymały promesy na zakup sprzętu oraz wyposażenia strażackiego w ramach programu "Mały Strażak" na łączną kwotę 32 324,00 zł. Jednostki te aplikowały do programu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×